+90 216 606 55 00

Birleşme ve Devralmalar

Şirketler arasında gerçekleştirilen birleşme ve devralma işlemleri hukuk büromuzun uzman kadrosu ile yürüttüğü faaliyet alanlardan biridir. FATİH DURAK & PARTNERS HUKUK BÜROSU  olarak bu faaliyetler kapsamında Söz konusu işlemlerle ilgili projeleri başından sonuna kadar yürütmekte ve bu çerçevede detaylı ve yöneticilere yönelik ön araştırma (due diligence) yapılması, sözleşme hazırlanması ve müzakeresi, Rekabet Kurumu ve düzenleyici kurumların onayı, zorunlu pay alım teklifi, kurumsal yönetim ilkelerine uyumluluk dâhil tüm SPK mevzuatı süreçlerinin gerçekleştirilmesi, İK yapılandırılması ve devir sonrası ticari sözleşme şablonlarının oluşturulması gibi hizmetleri vermekteyiz.

Bu hizmet çerçevesinde müvekkillerimizin, farklı projelerde birleşme ve devralma işlemlerinin farklı taraflarını (devralan ve devreden şirketler ile işlemlere finansman sağlayan yerli ve yabancı şirket, kurum ve kuruluşlar) oluşturmaları, birleşme ve devralma işleminin çok yönlü olarak ele alınmasını ve yürütülmesini sağlıyoruz. Bu süreçte ayrıca yatırım ve proje finansmanı konularında da hukuki destek sunuyoruz.

Ayrıca FATİH DURAK & PARTNERS HUKUK BÜROSU olarak farklı sektörlerden gelen müvekkillerimize, sektör odaklı olarak ve normal günlük faaliyetlerinin ilgilendirdiği her alanda ve özellikle distribütörlük, ortak pazarlama, ortak tanıtım, alım satış, lisans, tedarik, franchise, taşıma, yönetim sözleşmeleri dahil her türlü sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakeresi hakkında ticari bir bakış açısıyla görüş ve destek vermekteyiz.

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.