+90 216 606 55 00

İstanbul Uzman Kira Hukuku Avukatı

Kira hukuku ülkemizde en tartışmalı hukuk alanlarından biridir. Zira ülkemizde kiralık daire sayısı oldukça fazladır. Kira hukuku gibi geniş bilgi gerektiren bir alanda geç karar veya yanlış eylem büyük zararlara neden olabilir. Bu nedenle kiralama konusunda uzman bir ekiple çalışmak daha faydalı olacaktır. Kira hukuku sadece kiracılık meseleleriyle sınırlı bir alan değildir. Kira hukuku avukatları, müvekkillerinin kira sözleşmelerini incelemekle kalmayıp talep edilmesi halinde çeşitli kira sözleşmeleri ve protokoller de hazırlamaktadır. Bu nedenle sadece protokol hazırlayıp kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli danışmanlık taleplerinde hukuki yardım da sağlarlar. Kira hukuku ile alakalı danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Kira Hukuku Avukatları Ne Tür Davalara Bakar?


Kira bedeli tespiti: Mülk sahibi ile kiracılar arasında kira miktarı konusunda çeşitli anlaşmazlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda taraflar kendi kira avukatları ile iletişime geçerek kira bedelinin belirlenmesi konusunda mahkemeye başvurmayı tercih edebilirler. Büromuz avukatları bu süreçlerin arabuluculuk ve yargılama aşamalarında hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Daha fazla bilgi için “İstanbul Kira Hukuku Avukatları” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Emlakçılar ile yaşanan anlaşmazlıklar: Mal sahipleri, kiracılar ve emlakçılar arasındaki en yaygın anlaşmazlıklardan biri emlakçıların komisyonuyla ilgilidir. Gerekli pazarlama çalışmalarına rağmen özellikle emlakçıyı aradan çıkarıp başkaları üzerinden ev kiralamak büyük sorun olabilmektedir. Bu gibi durumlarda emlakçının alacak meselesi ortaya çıkmaktadır. Ancak emlakçının yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda farklı düzenlemeler devreye girebilmektedir.

Kira alacağı davası: Kira kontratlarının imzalanması kolay olsa da kiranın tahsil edilmesi her zaman öyle kolay değildir. Böyle bir durum mal sahibine ciddi rahatsızlık verebilir. Özellikle ev sahibinin kredi ile daire satın aldığı durumlarda, kredi borçlarının vadesinin dolması ev sahibine yük olmaktadır. Bu gibi durumlarda kira ödemelerine karşı icra takibi başlatılması gerekir ve bundan sonraki adımlar dava açılmasını gerektirebilir. Ayrıca “Kira Fark Alacağı Davası” başlıklı makalemizi inceleyerek konu ile alakalı daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz

Kira sözleşmelerinin feshi: Kira sözleşmelerinin feshi, tarafların anlaşmazlığa düştüğü süreçlere yol açabilir. Çünkü tarafların fesih şartları konusunda anlaşamaması mümkündür. Bu durumda uyuşmazlık bazen avukat aracılığıyla çözümlenebildiği gibi bazen de dava açılması gerekebilmektedir. Tüm bu süreçte avukatlar ile yola devam edilmesi sağlıklı olacaktır. "Kira Sözleşmesinin Feshi" başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Ortak masraflar ve aidat konusunda anlaşmazlıklar: Kiracı ve ev sahibinin ücretler konusunda fikir ayrılıkları yaşadığı sıklıkla görülmektedir. Hangi maliyetlerden kimin sorumlu olduğunu tam olarak tespit etmek kolay olmayabilir. Bu aşamada hem hakkın teyit edilmesi hem de tarafların işini kolaylaştıracak uygun bir ödeme planının hazırlanması gerekmektedir. Bu hesaplamalar kiracının ve ev sahibinin sorumluluklarını açıkça tanımlamalıdır.

Tüm bu problemler neticesinde kira hukuku konularında uzman desteğine ihtiyacınız olduğu açıktır. Çünkü hükümler, yönetmelikler ve kanunlar sık sık değişmektedir. Kira hukuku gibi özellikle karmaşık bir hukuk alanında derinlemesine bilgi önemlidir. Bu prensipten yola çıkarak hukuk büromuz, kira hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından kurulmuş başarılı bir şirkettir. İstanbul Uzman Kira Hukuku Avukatı danışmanlığımız kapsamında, müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda üst seviyede hizmet vererek en kısa sürede en etkin hukuki çözümü sağlamayı amaç edindik. Siz de bu süreçte profesyonel avukatlık hizmeti için pek çok büyük davada görev almış ve yeterli deneyimi kazanmış olan hukuk büromuzu tercih edebilirsiniz.

İlkelerimiz

1. Gizlilik: Temel ilkelerimiz arasında yer alan gizlilik hususunda, müvekkillerimizin hukuki meseleleri ve hususi durumları ile alakalı durumları gizlilikle yürütmekteyiz. Bilindiği üzere, Avukatlık Kanununun 36.maddesine göre avukatların görevleri in ciddiyeti dolayısıyla öğrendikleri detayları açıklayarak üçüncü şahıslar ile paylaşması yasaktır. Zira müvekkil ile vekil arasındaki itimat, vekâlet ilişkisinin temel faktörüdür. Bu mevzuya derin bir ehemmiyet gösteren hukuk büromuz, müvekkillerinden edinmiş olduğu malumat ve belgeleri kimselerle paylaşmamak mevzusunda gerekli duyarlılığı göstermektedir.

2. Bağımsızlık: Hukuk büromuz, müvekkilleri ile ilişkilerde ve etkileşimde hiçbir üst otoriteyi tanımamakta ve kendisini diğerlerinden üstün görmemektedir. Danışmanlık hizmetimizin amacı, müvekkillerimizin menfaatlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektir.

3. Şeffaflık: Hukuki probleminizin çözümüne yönelik hazırlanan planın her aşamasında müvekkillerimize bilgi ve görüşlerini açıklayan hukuk ve danışmanlık ofisimiz, müvekkillerini dava ve iş ile ilgili süreçler hakkında bilgilendirmektedir. Ofisimizin bu hassasiyetle faaliyet göstermesi nedeniyle müşterilerimizle aramızda güçlü bir bağ olduğuna inanıyoruz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.