+90 216 606 55 00

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret Hukuku, modern ekonomilerin temel yapı taşlarından biri olarak kabul edilir ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde önemli bir rol oynar. Bu hukuk dalı, işletmelerin kuruluşundan, faaliyetlerine, sözleşmelerine ve uyuşmazlıklarının çözümüne kadar geniş bir yelpazede konuları düzenlemektedir.

Şirketler Hukuki ise Ticaret şirketlerinin kurulması, birleşmesi, bölünmesi, devredilmesi, tasfiyesi gibi konulara dair normları bulunduran ve ticaret şirketlerine ilişkin hukuki ilişkileri inceleyen hukuka, şirketler hukuku denmektedir.

Şirketler hukuku, ticari faaliyetlerde bulunan ticaret ortaklıklarının kuruluşu, sermaye yapıları, türleri, ortakları, kuruluştan sonra idareleri ve işletilmeleri, temsil edilmeleri ve sona ermeleri gibi konuları incelemektedir. Şirketler hukuku, ülke ekonomisi ve şahısların iş alanındaki hak kayıplarının korunması adına düzenlemeler içeren en önemli hukuk dallarından biridir.

Ticaret ve Şirketler Hukuku büromuzun ana faaliyet alanlarından biri olup Türkiye’de ya da yurt dışında yerleşik şirketlere ve Türkiye’de yerleşik ve hem de yabancı yatırım kuruluşlarına bu konuda hukuki hizmetler vermekteyiz.

FATİH DURAK & PARTNERS HUKUK BÜROSU bu bağlamda genç, dinamik ve uzman kadrosu ile;
Şirket, ortak girişimlerin ve Start-Up’ların yasalara uygun olarak kurulması,
Ticari işlemler konusunda danışmanlık hizmeti vermek,
Kurumsal yönetim danışmanlığı yapmak,
Proje finansmanı için, teminatları ve kredi sözleşmeleri hazırlamak,
Franchise, distribütörlük ve bayilik sözleşmelerinin hazırlanması,
Halka açılma, özelleştirme, birleşme ve devir alma sözleşmelerini hazırlamak,
Şirketlerin minimum hasarla iflasına ve tasfiyesine yardımcı olmak,
Şirketlerin konkordato sürecini yönetmek,
Şirketler hukukundan doğan dava ve ihtilaflarda müvekkillerin temsil edilmesi, Şirketlerin Esas sözleşmelerin hazırlanması ve güncellenmesi veya sözleşmelerin uyumlu hale getirilmesi,
Ortaklar sözleşmesi ve ortaklar arası ilişkilerin kararlaştırılması,

Ticaret ve Şirketler Hukuku alanında tüm mevzuatın güncelliğinin takibi başta olmak üzere Ticaret ve Şirketler Hukuku bağlamında tüm uyuşmazlıkların çözümü konusunda Türkiye’de ya da yurt dışında yerleşik şirketlere ve Türkiye’de yerleşik ve hem de yabancı yatırım kuruluşları müvekkillerine profesyonel ve dünya standartlarının üstünde hukuki hizmetler vermektedir.

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.