+90 216 606 55 00

Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra çeşitli nedenlerden ötürü başka ülke vatandaşlarının da farklı şekillerle ülkemize geldiği ve burada kaldığını görmekteyiz. Her geçen gün sayıları giderek artan yabancılarla ilgili birtakım hukuki ilişkiler de söz konusu olmaktadır. Bu yabancıların bir kısmı mülteci, sığınmacı gibi yollarla ülkemize gelirken bazıları da oturma, çalışma gibi yollarla ülkemizde kalmaktadır. Bu kapsamda değerlendirildiğinde ülkemize geldikleri andan itibaren burada oldukları sürece bu kişilerin hem kendi aralarında hem de ülkemiz vatandaşları ile ilgili birtakım ilişkileri ve hukuki süreçleri olmaktadır. Tam da bu noktada ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak, hukuki süreçleri yönetmek ve danışmanlık hizmetleri sunarak yardımcı olmak amacıyla hareket etmekteyiz. Hukuk büromuzda yer alan avukatlarımız başta göç hukuku olmak üzere yabancılarla ilgili tüm ulusal ve uluslararası hukuk kurallarına hâkimdir. Oldukça bilgili ve tecrübeli olan hukukçularımızdan destek almak için firmamıza başvurabilirsiniz. Kısa sürede tüm iş ve işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yürüterek tamamlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Web sitemizde yer alan iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Göçmen hukuku ile ilgili konularda uzman bir avukat desteği almanın önemi hakkında detaylı bilgi almak için “İstanbul Göçmenlik Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Göçmenlik Avukat Hizmeti


Ülkemizde uygulanmakta olan 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, ülkemize gelen, giden ve kalan yabancılarla ilgili usul ve esaslardan oluşmaktadır. Bu kapsamda yabancıların iş ve işlemleri düzenlenerek değerlendirilmektedir. Başta;

• Yabancıların sığınma talepleri,
• Yabancıların oturma ve çalışma izinleri,
• Yabancıların Türk vatandaşlığı alma talepleri,
• Tahdit kodunun kaldırılması,
• Deport kararına itiraz,
• Yabancıların gayrimenkul alım ve satım işleri,
• Yabancıların Türk vatandaşları ile evlenmeleri gibi iş ve işlemleri hukuk büromuz kapsamında yer almaktadır.

Yukarıda bahsi geçen konuların yanı sıra vatandaşlık hukuku kapsamına giren tüm hukuki konularda hizmet vermekteyiz. Sektörün tüm alanına hâkim, oldukça bilgili ve deneyimli avukat kadromuzla uzun zamandır çalışmalar yürütmekteyiz. Birçok hukuki süreci başarıyla yürüterek nihayete erdirmiş bulunmaktayız. Siz de bu konuda detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere gereken desteği göstererek en iyi şekilde yardımcı olacaktır.


Göçmenlik Hukuku Danışmanlık Hizmeti


Firmamız bugüne kadar birçok kimseye danışmanlık hizmeti kapsamında hukuki destek sağlayarak sorunlarının çözülmesi konusunda yardımcı olmuştur. Her geçen gün artan göçmen sayısının beraberinde getirdiği birçok hukuki meseleler söz konusu olmaktadır. Tüm bu durumları yakından takip ederek en sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturmaya devam etmekteyiz. Özellikle çalışma izni, oturma izni, çoklu vatandaşlık alma, gayrimenkul alma ve satma, miras, evlilik ve ailevi hususlar gibi birçok konuda yabancılar tarafından aranmaktayız. Firmamızda danışmanlık yapan avukatlarımız vasıtasıyla gelen talepleri yerine getirmek için ilgili hukuki süreçleri başlatarak takip etmekteyiz. Yabancıların bu konularda yaşadıkları problemleri çözerek yardımcı olmanın en etkili yolu uzman avukat desteği almak olmaktadır. Gerek dil sorunu gerekse ülkemizdeki hukuk kurallarının ve işleyişin bilinmemesi gibi durumlar uzman avukat desteğini adeta zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle sağlıklı ve güvenilir sonuçlar elde edilmesi için mutlaka uzman desteği gerekmektedir. Tüm avukatlarımızla bu konuda gereken desteği ve hizmeti sunmaktayız. Konuya dair detaylı bilgi almak ve hizmet talebinde bulunmak için firmamıza başvurabilirsiniz.
Günümüz koşullarında ülkemizin bulunduğu coğrafi konum gereği birçok ülkeden göç almaktayız. Ekonomik, siyasi, kültürel gibi olmak üzere birçok farklı sebepten ötürü yoğun bir yabancı göçü söz konusudur. Bu yabancıların ülkemizde bulundukları süre boyunca hukuki olarak haklarını korumak ve onlara yardımcı olmak için danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Göç hukuku alanında, yabancılar ve vatandaşlık hukuku alanında uzman avukatlarımızla gereken desteği sunmaktayız. Siz de bu alanda bilgi ve destek almak için bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz firmamıza gelerek detaylı bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.