+90 216 606 55 00

İstanbul Şirket Avukatı

Öncelikle bizler İstanbul şirket avukatı bürosu olarak, İstanbul'un merkezinde faaliyet gösteren, son derece köklü bir hukuk kuruluşuyuz. Uzun yılların getirdiği deneyimimizle Türk ve yabancı sermayeli şirketlere yönelik kapsamlı hukuki danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Avukatlık Bürosu olarak, şirketler hukuku alanında uzmanlaşmış bir ekip ile faaliyet gösteriyoruz. Müvekkillerimize en etkili hukuki çözümleri sunmak, iş süreçlerini sağlam temellere oturtmak amacındayız. Şirketlere sağlamış olduğumuz hukuki hizmetlerle alakalı detaylı bilgi için “Şirketlere Hukuki Danışmanlık Hizmeti” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Anonim şirket kuruluşundan, limited şirketlerin tanzimine, birleşme ve devralma işlemlerinden ticari sözleşmelerin düzenlenmesine kadar geniş bir yelpazede hukuki danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İş süreçlerinizi başından sonuna kadar güvence altına alıyoruz. Türkiye'nin stratejik konumu ve yatırımcı dostu uygulamalarıyla ilgili güncel bilgilerle, yabancı yatırımcılara Türkiye'de iş yapma fırsatlarını sunuyoruz. Yabancı Yatırımlar Kanunu kapsamında ülkemizde faaliyet gösteren yatırımcılara yönelik haklar konusunda detaylı bilgi sağlıyoruz. Şirketler ve ticaret hukuku ile alakalı sunmuş olduğumuz avukatlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Çeşitli Şirket Kuruluşları Konusu  


Anonim şirketler, limited şirketler, yabancı şirket şube kuruluşları ve daha fazlası; her türde şirket kuruluş işlemlerini A'dan Z'ye yönetiyoruz. Siz işinize odaklanın, hukuki süreçleri biz halledelim. Bizler İstanbul şirket avukatı bürosu olarak, iş dünyasının hukuki ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sunmak için buradayız. İşinizin hukuki altyapısını güçlendirmek ve sizi geleceğe taşımak için bize güvenebilirsiniz Avukatlık Bürosu olarak, şirket kuruluş sürecinizi Mersis'in güvenilir adımlarıyla profesyonelce yönlendiriyoruz. Şirket kuruluşlarında çağ atlayan bir adım, Mersis uygulamasıdır. Şirket kuruluş işlemleri artık çevrimiçi ortamda başlıyor ve şirket ana sözleşmesi dijital platformda şekilleniyor. Sistemden alınan 16 haneli Mersis Numarası, noter onaylı şirket ana sözleşmesi için kapıları aralıyor. İstanbul Ticaret Odası'nın bu konuda talep ettiği belgeleri düzenleyip, tescil ve kuruluş sürecini başlatıyoruz. İTO'nun istediği belgeler fiziken hazırlanıp bölge temsilciliğine ulaştırıldığında, şirket kuruluş başvurunuz tamamlanmış oluyor. Detaylı bilgi için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Sicil Aşaması Süreci


Ticaret Sicil Müdürlüğü'nde tamamlanan sicil aşaması sonrasında, ilgili vergi dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na şirket kuruluşu re'sen bildirimi yapılıyor. Ticaret Sicil Müdürlüğü, şirketin tescilini 10 gün içinde Ticaret Sicil Gazetesi'nde duyuruyor. Anonim şirket mi, limited şirket mi? Hangisi sizin için daha uygun olacaktır? Sermaye miktarından hisse devrine, vergi avantajlarından ticaret siciline kadar detaylı bir karşılaştırma ile en doğru tercihi yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Şube kuruluş işlemleri ve irtibat bürosu oluşturmanın avantajları ve gereklilikleriyle ilgili detaylı bilgi sağlıyoruz. İş dünyasındaki farklı alternatif yapıları değerlendirerek, size en uygun olanı belirlemenize yardımcı oluyoruz. Şirket kuruluşunuzda her adımda yanınızdayız. Profesyonel rehberliğimizle iş dünyasına güvenle adım atın. Ticaret Sicil Müdürlüğü'ndeki tamamlanmanın ardından, ilgili vergi dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu şirketin kuruluşu hakkında bilgilendirilir. Vergi levhasının alınmasının ardından, şirketinizin resmiyeti pekişir. Anonim ve limited şirketler arasındaki vergi avantajları, işletmenizi en etkili şekilde yönetmek için stratejiler geliştirmenize olanak tanır. Tüm bu avantajlardan faydalanmak için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Asgari sermaye miktarından hisse devrine kadar detaylı bir finansal karşılaştırma sunarak, şirket türünüzün finansal yükümlülüklerini ve avantajlarını net bir şekilde anlamanıza yardımcı oluyoruz. Böylece, işletmenizin mali tablosunu güçlendirecek doğru tercihi yapabilirsiniz. Şube ve irtibat büroları oluşturma konusunda daha fazla ayrıntı sağlayarak, iş dünyasında daha geniş bir perspektif kazanmanıza yardımcı oluyoruz. İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun yapıyı seçmek için kapsamlı bilgiler sunuyoruz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden ticaret ve şirketler hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Anonim Şirket Avukat Bulundurma Zorunluluğu
    Türk Ticaret Kanunu' nun 272. maddesine göre, sermayesi 5 katı ya da daha fazla olan anonim şirketler ile 100 üye ve üzeri olan kooperatiflerin anonim şirketlere sözleşmeli avukat bulundurma zorunluluğu getirilmiştir.
  • Kira Bedelinin Tespiti Davası
    Ülkemizde son dönemde yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı kira artış oranının belirlenmesinde kiracı ile kiraya veren arasında anlaşmazlıklar yaşanmaktadır.
  • Soyadı (Soy isim) Değiştirme Davası
    Soyadı değiştirme davası, uygulamada sıkça görülen davalardan birisidir. Adı ve soyadı kişilerin toplum içerisinde tanınmasını sağlayan en temel kimlik bilgilerinden birisidir. Soyadı, kişilerin hangi ailenin mensubu olduklarını belirt
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.