+90 216 606 55 00

Turkuaz Kart Başvurusu Avukatı

Ülkemizde çalışmak ve oturmak isteyen yabancılar için verilen Turkuaz kart başvurusu avukatı olarak uzun yıllardan bu yana siz değerli danışanlarımıza hizmet vermekteyiz. Oldukça geniş bir kapsama alanı bulunan bu karttan hem kişinin kendisi hem de yakınları birtakım yasal haklar elde edebilmektedir. En temel hak ise kart sahibi için süresiz çalışma izni sağlamasıdır. Aynı zamanda ülkemizde süresiz oturma iznini de beraberinde getirmektedir. Bu oturma izni aynı zamanda kişinin eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocukları için de süresiz oturma izni imkânı sağlamaktadır. Turkuaz kart sahibi bireylerin kamu görevlisi olarak çalışabilme hakları bulunmamaktadır. Bu kapsamda yer alan haklarınızla ilgili daha detaylı ve net bilgileri bize danışarak alabilirsiniz. Hukuk büromuzda sektörün en deneyimli ve bilgili avukatları yer almaktadır. İhtiyacınız olan turkuaz kart başvurusu süreçlerinde sizlere gereken desteği ve rehberliği özenle yapacağımızdan emin olabilirsiniz.  Turkuaz Kart başvurusu için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 


Turkuaz Kart Sahiplerinin Yasal Hakları Nelerdir?


Turkuaz kartla ilgili genel bir bilgilendirme yaptıktan sonra biraz da Turkuaz kart sahiplerinin yasal hakları nelerdir onlardan bahsedelim. Bu konuda ilgili yasal düzenlemeler ve yönetmeliklerle alakalı olarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Gerek mail atarak gerekse doğrudan arayarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Turkuaz kart yönetmeliği kapsamın bu karta sahip olan yabancılar için genel olarak aşağıdaki hak ve yükümlülükler söz konusu olmaktadır:

- Askerlik muafiyeti bulunmaktadır.
- Seçme ve seçilme, kamu görevlerine girme hakları bulunmamaktadır,
- Sosyal güvenlik konusunda kazanılmış hakları bulunup ilgili mevzuat çerçevesinde değerlendirilir,
- Ülkemizdeki ikamet, çalışma, seyahat, mal edinme, ticari faaliyetler gibi hususlar Türk vatandaşlarına uygulanan ilgili yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde değerlendirilir,
- Yakınlarına oturma izni hakkı bulunmaktadır,
- Gerekli diğer koşulları sağlaması halinde Türk vatandaşlığına geçiş hakkı sağlar.

Ülkemizde çalışmak ve ikamet etmek gibi haklardan faydalanmak için turkuaz kart alan yabancıların çalışma süreleri sınırsız olsa da çalışma alanları sınırsız olmamaktadır. Eğer özel hak ve yükümlülükler ile sınırlandırılmış ve Türk vatandaşı olma koşulları getirilmiş ise o iş için çalışma hakkı olmamaktadır. Bu bakımdan turkuaz kartın kapsamı ve diğer detayları ile ilgili uzman avukatlarımızdan bilgi alabilirisiniz. İster eposta atarak ister arayarak bu konuya dair bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Tarafımızdan alacağınız danışmanlık kapsamında tüm sürecin yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Turkuaz Kart Başvuru Şartları Nelerdir?


Turkuaz kart almak için gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Peki, turkuaz kart başvuru şartları nelerdir gelin hep birlikte bir göz atalım. Turkuaz kart başvurusu için aşağıdaki koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Aksi halde başvuru yapılamayacak ve yapılsa dahi kabul görmeyecektir. Bu nedenle turkuaz kart başvurusunda sorun yaşamamak adına tarafımızdan destek almanız yararınıza olacaktır. Konuya hakim ve tecrübeli turkuaz kart avukatlarımız ile amacınıza sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

• Kültür ve spor alanlarında uluslararası başarısı olan kişiler,
• Teknolojik ve bilimsel alanlarda çalışarak katkı sağlayacak kişiler,
• Teknoloji ve bilim alanında çalışacak bilim adamları,
• Ülkemiz çıkarlarına üst düzey katkı sağlamış kişiler,
• Yatırım ve ihracat gibi ticari faaliyetleri yüksek hacimli olan kişiler turkuaz kart başvurusunda bulunabilirler.

Yukarıda bahsi geçen hususlara haiz olan kişiler ilgili yasal çerçeve kapsamında turkuaz kart için başvuruda bulunabilirler. Bu konuda profesyonel destek almak ve sürecin takibini yapmak son derece önemlidir. Turkuaz kart başvurusu avukatı olarak siz değerli danışanlarımıza bu konuda aralıksız destek vermekteyiz. Başvurunuzun en başından itibaren her bir adımı tarafımızca özenle takip edilerek sizlere rehberlik yapmaktayız. Böylece herhangi bir sorunla karşılaşmadan başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkı sunmaktayız.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Boşanma Davalarında Tazminat
    Boşanma davaları, çiftlerin yaşadıkları olayların ardından yetkili mahkemelere yapılacak başvurular ile birlikte başlar. Davalara konu olan sebep doğrultusunda tazminat talep edilmesi de mümkündür.
  • Çifte Vatandaşlık İçin Avukat
    Çifte vatandaşlık konusu son yıllarda birçok kişiyi ilgilendirren bir durum olmaktadır. Bir kişinin birden fazla devlete vatandaşlık bağıyla bağlı olması durumu çifte vatandaşlık veya çoklu vatandaşlık kavramıyla ifade edilmektedir.
  • Şirket Kuruluşu Hukuk Danışmanlığı Desteği
    Şirket kuruluşu hukuk danışmanlığı desteği ve şirket hukuk danışmanlığı, işletmelerin karmaşık hukuki ihtiyaçlarına yönelik profesyonel destek sağlayan önemli bir hizmettir.
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.