+90 216 606 55 00

Vatandaşlık Davalarında Avukatın Önemi

Bilindiği üzere ülkemizde her geçen gün artan bir yabancı nüfusu söz konusu olmaktadır. Bu yabancıların ülkemizde bulundukları zaman dilimi boyunca uymakla hükümlü oldukları ulusal ve uluslararası hukuk kuralları bulunmaktadır. Ayrıca yabancıların kendi aralarında ve ülkemiz vatandaşları ile hukuki iş ve işlemleri olabilmektedir. Tüm bu hususlar vatandaşlık hukuku kapsamında değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Firmamız alanında uzman bilgili ve deneyimli vatandaşlık hukuku avukatları ile yabancıların hukuki işlerini özenle yürütmektedir. Bu tür davalar oldukça kapsamlı ve teknik ayrıntılardan oluşmaktadır. Bu nedenle üzerinde derinlemesine ve ciddiyetle durulması gerekmektedir. Aksi halde haklı olunsa dahi olumsuz sonuçlanması yüksek ihtimal olan bir hukuki mücadele söz konusu olacaktır. Bu da hiç kimsenin isteyeceği bir sonuç olmayacaktır. Profesyonel ve uzman bir yaklaşımla bu tür davaların ve işlerin yürütülmesi elzemdir. Bu noktada vatandaşlık davalarında avukatın önemi ortaya çıkmaktadır. Web sitemizde yer alan iletişim bölümünden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Vatandaşlık Avukatı


Vatandaşlık işleri ve davaları kapsam bakımından en geniş hukuk kurallarından birisi olmaktadır. Bu nedenle ileri uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Kişinin bir başına kendi kendini savunması ve yasal haklarını gözeterek başvurularda bulunması pek mümkün olmayacaktır. Gerek yabancı olması gerekse dil, yol ve yordam gibi konularda yeterli olmaması gibi hususlar kişinin tek başına hareket etmesini oldukça zorlaştırmaktadır. Bu da vatandaşlık davalarında deneyimli avukatlarla çalışılmasını adeta şart koşmaktadır. Ayrıca bazı davalarda söz konusu tarafların veya taraflardan birisinin yurt dışında olması gibi durumlar da olabilmektedir. Bu tür durumlar karşısında firmamız avukatlarına vekalet vererek tüm iş ve işlemlerin tarafımızca yürütülmesi mümkün olmaktadır. Detaylı bilgi için “Vatandaşlık Başvurusunu Avukat Yapabilir mi?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.
Kısacası vatandaşlık davalarında tecrübeli ve alanında uzman avukatlarımız sizlere yardımcı olarak taleplerinizin başarıyla sonuçlandırılması için özenle çalışacaktır. Vatandaşlık avukatı hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlık Hukuku Hizmetlerimiz


Vatandaşlık hukuku hem ülkemiz hukuk kuralları hem de uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde değerlendirilmektedir. Uzmanlık ve aynı zamanda tecrübe gerektiren bir konu olmaktadır. Özellikle son yıllarda hızla artan yabancı sayısı ile birlikte bu alanda ortaya çıkan ihtiyaç da giderek artmaktadır. Tüm bu hususları gözeterek var gücümüzle çalışmaktayız. Danışanlarımızın tüm hukuki işlerini ve başvurularını en iyi şekilde yürüterek sonuçlandırmaya gayret etmekteyiz. Yürütmekte olduğumuz vatandaşlık hukuki hizmetlerinden en yaygın olanlarını şöyle sıralayabiliriz:

• Çoklu vatandaşlık başvuruları,
• Mavi ve turkuaz kart başvuruları,
• Tanıma ve tenfiz davaları,
• Çalışma izinleri,
• Oturma izinleri,
• Gayrimenkul alma işlemleri gibi birçok alanda yabancılara uzman desteği sunmaktayız.

Vatandaşlık davaları derinlemesine bir dizi süreçlerden oluşan oldukça teknik bir hukuk dalı olmaktadır. Bu nedenle genelde uzun sürede neticelenmesi söz konusudur. Fakat dava dosyasına ve istenilen başvurudaki evrakların hazırlanması sürecine göre değişen bir durum olmaktadır. Ayrıca bazı kararlara ve başvurulara verilen ret kararlarına itiraz edilerek dava yolunun açık olması bu süreçleri doğrudan etkileyebilmektedir. Tüm bunların profesyonel bir yaklaşımla ve uzman hukukçular nezaretinde yürütülmesi önemlidir. Bu konuda oldukça tecrübeye sahip avukatlarımızla çalışarak en kısa sürede amacınıza ulaşmanız mümkündür. Web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Vatandaşlık işlemleri başvuru yapılması ve dava açılması ile kısa sürede biten iş ve işlemlerden olmamaktadır. Detaylı ve oldukça kapsamlı birtakım prosedürlerin takip edilmesi, reddedilmesi halinde reddine itiraz davası açılması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Vatandaşlık davalarında avukatın önemi tam da bu noktada anlaşılmaktadır. Uzman avukatlarımızın engin bilgi birikimleri ve tecrübeleri ışığında işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde yürütülerek başarıyla sonuçlandırılması mümkün olacaktır. Bu nedenle vatandaşlık hukuku kapsamında ihtiyaçlarınızı karşılamak için firmamıza başvurabilirsiniz. En kısa zamanda ilgili yasal süreçleri başlatarak hakkınızı almanız için gereke mücadeleyi vereceğimizden emin olabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Kira Fark Alacağı Davası
    İçinde bulunulan dönemde enflasyonun sürekli artmasından kira kontratlarında yapılan antlaşmaya göre artması gereken kira bedelini konut sahipleri farklı sebeplerden ötürü uygulamamaktadır.
  • Güveni kötüye kullanma Yargıtay Kararı
    Güveni kötüye kullanma Yargıtay Kararı detayına sitemizden hemen erişebilir ve merak ettiğiniz hususların tamamı için FD Partners Hukuk Bürosu'na sitede yer alan numaralardan ulaşabilirsiniz.
  • Türkiye' de Şirket Kuruluşu Nasıl Yapılır?
    Türkiye' de şirket kuruluşu nasıl yapılır konusunda hemen bilgi verebiliriz. Küçük ölçekli işletmeler için ideal bir şirket türü olarak karşımıza çıkan gerçek şahıs işletmeleri, tek kişi ile kurulabilen şahıs şirketlerinin ö
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.