+90 216 606 55 00

İhtiyaç Sebebiyle Kiracı Tahliye Davası

Ekonomik şartların değişmesi nedeniyle birçok mülk sahibi ya kendileri ya da birinci derece yakınları için kiracılarını çıkarmak istemektedirler. İhtiyaç sebebiyle kiracı tahliye davası açmadan önce hukuki süreçlere hâkim olmak davanın seyrini yakından etkilemektedir. Bu sebeple ihtiyaç sebebiyle kiracı tahliye davası açmadan önce alanında uzman, hukuk bürolarından hukuki destek almanızı tavsiye ederiz. Kira hukuku, tahliye davaları ve ilgili hukuki alanlarda deneyim sahibi Fatih Durak & Partners Hukuk Bürosu, müvekkil memnuniyeti ekseninde en doğru, en şeffaf avukatlık hizmetini sunmaktadır. Tahliye davalarınız doğru adımlarla, sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için uzman avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.
 

İhtiyaç Sebebiyle Tahliye İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?


Öncelikle belirtmek gerekir ki; kiracının tahliyesi için kira sözleşmesinin sona eriyor olması ve bazı gerekli şartların oluşması gerekmektedir. Gerekli şartların oluşması durumunda ihtiyaç sebebiyle kiracı tahliye davası açılabilir. Kiracı tahliyesi ile ilgili daha detaylı bilgi için; Kiracı Tahliye Davası Açma başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Kiracı tahliyesi, ihtiyaç sebebiyle kiracı tahliye davası açma konularıyla ilgili web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz.


Kiracı Tahliye Davası


Kiracı tahliye davası, mülk sahibinin, kiraya verdiği taşınmazın, yasalarca belirlenmiş şartların oluşması sonucunda boşaltılması için açmış olduğu davadır. Başka bir değişle, mahkeme kararıyla kira sözleşmesini sona erdirerek, kiracının tahliye edilmesi için açılan davalara kiracı tahliye davası denilmektedir. Tahliye davalarında tarafların yasal haklarını bilmesi ve bu doğrultuda adımlar atması davası sürecini doğrudan etkilemektedir. FD Partners Hukuk Bürosu olarak, tahliye davalarından önce kira hukuku alanında uzmanlaşmış, hukuk bürolarından destek alınmasını önermekteyiz. Sorunsuz bir tahliye davası süreci için web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden, kira hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.
 

Kiracının Tahliyesi İçin Sebep Sunulmalı mıdır?


Kiracının tahliyesi yasal açıdan geçerli sebeplere dayanmalıdır. Tahliye için haklı bir sebebin var olması dava sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerleyerek lehinize sonuçlanmasını sağlayacak en önemli faktördür. Bu sebeple dava açılmadan önce kiracının tahliyesi için belli bir sebep belirtilmeli ve bu sebebin doğruluğu kesin olmalıdır. Kiracının tahliyesi için geçerli sebepler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için hukuk büromuzun deneyimli avukatlarına ulaşabilirsiniz.
 

Kiracı Tahliyesi  


Kiracı tahliyesi, taşınmazdan kiracıyı çıkarma gerekli şartların oluşmasına bağlıdır. Tahliye davalarında kiracının hakları olduğu gibi kiraya verenler açısından da çeşitli kiracıyı çıkarma yolları bulunmaktadır. Kiracı tahliyesi ve kira hukuku ile ilgili tüm sorularınız için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.  

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.