+90 216 606 55 00

Vatandaşlık Avukatı Hangi İş ve İşlemlere Bakar

Son zamanlarda firmamızı arayan birçok kimsenin vatandaşlık avukatı hangi iş ve işlemlere bakar sorusuna cevap aramakta olduğunu görmekteyiz. Son yıllarda ülkemizde giderek artan bir yabancı nüfusu söz konusudur. Onların ülkemizde bulundukları sürece uyması gereken birtakım hukuki kaideler olmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası kanunlar kapsamında sahip oldukları bazı hak ve yerine getirmekle yükümlü oldukları sorumluluklar bulunmaktadır. Tüm bunların başvuru ve takip süreçleri firmamız tarafından yürütülmektedir. Vatandaşlık hukuku konusunda son derece bilgili ve deneyimli olan avukatlarımız aracılığıyla tüm süreçleri itina ile yürütmekteyiz. Danışanlarımızın ihtiyaçları ve hakları doğrultusunda hareket ederek onların isteklerini gerçekleştirmeye çalışmaktayız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bilgi almak veya başvuruda bulunmak için bizimle iritbata geçmeniz yeterlidir.


Yabancılar Hukuku İşlemleri


Vatandaşlık avukatı olarak ülkemizdeki yabancıların hukuki meselelerini ve işlemlerini uygun yasal çerçevede yürütmekteyiz. Bunları genel hatlarıyla şöyle sıralayabiliriz:

• Yabancıların Türk vatandaşlığı başvurusu ve takibi,
• Yabancıların ülkemizde çalışma izinleri başvurusu ve takibi,
• Yabancıların ülkemizde ikamet izinleri başvurusu ve takibi,
• Yabancıların ülkemizde gayrimenkul kiralama, alım ve satım işlemleri başvurusu ve takibi,
• Yabancıların ülkemizdeki evlilik, miras, aile hukuku gibi davaları ve takibi,
• Yabancıların ticaret ve ceza hukuku gibi konulardaki davaları ve takibi,
• Tahdit kodu kaldırılması başvurusu ve takibi,
• Yabancıların ilgili mahkemelerce alınmış kararlarının ülkemizde tanınma ve tenfiz başvurusu ve takibi,
• Vatandaşlarımızın Türk vatandaşlığından çıkma başvurusu ve takibi,
• Yabancıların vatandaşlık başvurularının reddi kararına itiraz davası açma ve takibi gibi iş ve işlemler firmamızdaki tecrübeli vatandaşlık avukatı personelimiz tarafından özenle yürütülmektedir.

Vatandaşlık avukatı olarak verdiğimiz hizmetler neticesinde birçok danışanımız hukuku haklarını almış bulunmaktadır. Gerek o süreçlerde kazandığımız tecrübeler gerekse avukatlarımızın vatandaşlık hukuku alanındaki bilgi ve becerileri neticesinde hizmetlerimizin kalitesini artırarak siz değerli danışanlarımıza yardımcı olmaya devam ediyoruz. Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku alanında avukatla çalışmanın önemini anlatan “Vatandaşlık Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Bu konuda aklınıza takılan tüm soruları tarafımıza sorarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Vatandaşlık İşlemleri Ne Kadar Sürer?


Firmamıza yapılan başvurular neticesinde başlattığımız hukuki süreçlerin ne kadar sürede tamamlanacağı ilgili işin mahiyetine ve gidişatına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat buna karşın ilgili işleme göre ortalama bir süre söylememiz mümkün olabilmektedir. Önceki iş ve işlemlere bakarak benzer bir durum söz konusu olduğunda sonuçlanacağı zaman aralığını yaklaşık tahmin edebilmekteyiz. Bu da sizlere bir fikir oluşturarak yol haritası belirlemenize yardımcı olmaktadır.


Vatandaşlık Avukatı Ücreti


Firmamız tarafından yürütülmekte olan iş ve işlemler için vatandaşlık avukatı ücreti ne kadar gibi sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Bu konuda gelen taleplerin türüne ve içeriğine göre değişen bir fiyatlandırma söz konusu olmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat belirtmek çok sağlıklı olmayacaktır. Fakat piyasadaki en uygun fiyatlardan hizmetlerimizi alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Danışman ve başarılı sonuçlandırma odaklı anlayışla hareket ederek en uygun fiyatlardan sizlere yardımcı olmaktayız. Web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Firmamıza başvuru yapmak veya bilgi almak için gelen kimselerin akıllarındaki vatandaşlık avukatı hangi iş ve işlemlere bakar sorusu kısa sürede giderek yerini net bilgilere bırakmaktadır. Sektörün en tecrübeli ve bilgili avukatlarından oluşan kadromuzla tüm vatandaşlık hukuku iş ve işlemlerini profesyonel olarak yürütmekteyiz. Danışanlarımızın mevcut durumları ve istekleri doğrultusunda hareket ederek ilgili hukuksal işlerini başlatmakta, takip etmekte ve de başarılı bir şekilde sonuçlandırmaya çalışmaktayız. Bu süreç boyunca sürekli iletişim halinde olmak ve istenilen bilgi ve belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde bizimle paylaşmak önemlidir. Gerisi tamamen kontrolümüzde ilerleyerek en kısa zamanda sonuçlanacaktır.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • İcra Takibi Başlatma
    Yasal icra takibinin başlatılması için bazı kural ve şartlar bulunmaktadır. İlk aşamada dilekçe icra kurumlarına verilmelidir. Sonrasında icra müdürlüğünden dönüş olarak ödeme ya da icra emri bildirimi gelmelidir.
  • Ölümlü Trafik Kazası Sebebiyle Tazminat Davası Yargıtay Kararı
    Ölümlü Trafik Kazası Sebebiyle Tazminat Davası Yargıtay Kararı içeriğine web sitemizden hemen erişebilir ve konu ile benzeri durumlar için Avukatlık ofisimizden hukuki destek alabilirsiniz.
  • Cari Hesap Nedir?
    Cari hesap nedir konusunda cari hesap, sürekli iş ilişkisi içinde bulunan taraflar arasında gereksiz ödemeleri ve takas işlemlerini ortadan kaldıran, iş hayatında büyük bir pratiklik sağlayan bir ödeme aracıdır.
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.