+90 216 606 55 00

Vatandaşlık Avukatı

FD Partners Hukuk Bürosu, ülkemizdeki yabancıların hukuki süreçlerine ve haklarına dair tüm işlerinde temsil ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Özellikle son yıllarda vatandaşlık avukatı İstanbul genelinde en sık ihtiyaç duyulan kavramlardan birisi olmaktadır. Ülkemizde her geçen gün artan yabancıların sayısı beraberinde birçok hukuki meseleyi de getirmektedir. Bu da yaşanan hukuki olayların ve süreçlerin adli makamlar tarafından çözülmesi için birtakım girişimler yapılması gerektiğini doğurmaktadır. Hal böyle olunca hukuksal çözümler için ilgili süreçlerin başlatılması ve yürütülmesi gibi işler söz konusu olmaktadır. Başta vatandaşlık hukuku ve uluslararası hukuk olmak üzere tüm bu süreçlere dair hizmetler kapsamında firmamıza başvuruda bulunarak hukuki destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımız ve tecrübelerimiz eşliğinde sizlere gereken desteği sağlayarak yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Web sayfamızda iletişim bölümünden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlık Avukatı Hizmeti


Vatandaşlık hukuku, kapsam bakımından oldukça geniş ve bir o kadar da teknik bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda hizmet veren vatandaşlık avukatı arkadaşlarımız ilgili mevzuat dâhilinde sizlere yardımcı olarak sorunlarınıza ve taleplerinize dair çözümler elde etmenize olanak tanımaktadır. Tüm bu süreçler hem ulusal hem de uluslararası hukuk kapsamında değerlendirileceği için mutlaka uzman desteği ile yola çıkılması gerekmektedir. Bu konuda tecrübelerimiz ve bilgilerimiz ışığında hakkınıza en kısa zamanda ulaşacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm bunların sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yürütülebilmesi için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlık Avukatı Hangi Hizmetleri Sağlar?


İstanbul ve civarında başta olmak üzere vatandaşlık hukuku kapsamında avukat ihtiyacınız olması halinde bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Tüm hukuki işler, anlaşmazlıklar ve itirazlar gibi hususlarda bizden destek talep edebilirsiniz. Vatandaşlık avukatlığı hakkında detaylı bilgi edinmek için “Vatandaşlık Avukatı Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Profesyonel vatandaşlık avukatı hizmetimiz kapsamında sizlere destek vererek sorunlarınızın en kısa sürede çözülmesine yardımcı olmaktayız. Bu kapsamda sizlere sunduğumuz bazı hizmetleri sıralamak gerekirse şöyle bir liste yaparak sizlerle paylaşabiliriz:

- Yabancıların ülkemizde çalışma izni başvurusu ve sürecinin takibi,
- Yabancıların ülkemizde ikamet izni başvurusu ve sürecin takibi,
- Yabancıların Türk vatandaşlığına geçme başvurusu ve sürecin takibi,
- Yabancıların Turkuaz Kart (süresiz çalışma ve ikamet izni) başvurusu ve sürecin takibi,
- Türk vatandaşlarının Mavi Kart (vatandaşlıktan kendi isteğiyle çıkma) başvurusu ve sürecin takibi,
- Farklı şekillerde kazanma yoluyla yabancıların Türk vatandaşlığının reddi kararına itiraz ve iptal davası açmak ve sürecin takibi,
- Yabancı mahkeme kararlarının tanınması ve tenfiz edilmesi süreci takibi,
- Yabancıların mülakat ve sınavlara hazırlanma süreci gibi durumlarda sizlere yardımcı olarak profesyonel uzmanlık desteği vermekteyiz.

Dünya genelini göz önünde bulundurduğumuzda hızla gelişen ve değişen bir dönemde olduğumuzu görmekteyiz. Bu durum ülkemiz için de geçerlidir ve gerek bulunduğumuz jeopolitik konum gerekse tarihi ve kültürel geçmişimiz nedeniyle bu durumdan en çok etkilenen coğrafyalardan birisinde bulunmaktayız. Bu da çok sayıda yabancı ve bu kişilerin hukuki iş ve işlemlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Hal böyle olunca ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak amacıyla hareket etmekteyiz. Çalışanlarımız tamamen alanında uzman kişilerden olup başta vatandaşlık avukatı İstanbul ve çevresine olmak üzere bu konuda tüm ihtiyaç duyanlara yardımcı olmaktadır. Ekiplerimiz tecrübeleri ve engin bilgileri sayesinde bu güne kadar sayısız vatandaşlık hukuku konusunu çözüme kavuşturup sayısız yabancıya yardımcı olmuştur. Bu tür talepler hem ülkemiz hem de uluslararası hukuk kaideleri kapsamında değerlendirmekte olup gerçek anlamda uzmanlık gerektirmektedir. Biz de gerekli altyapı ve teknik konularda alanında uzman avukatlarımızdan oluşan hukuk büromuzdan talep edilen başvurularını özenle karşılamaktayız. Her geçen gün artan talepleri hızlı ve güvenli bir şekilde karşılayarak sizlere yardımcı olmaya devam etmekteyiz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.