+90 216 606 55 00

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Davası

Dünya genelinde ve özellikle ülkemizin bulunduğu coğrafyada yaşanan olaylar neticesinde birçok farklı ülkeden göç almaya başladık. Özellikle son dönemlerde yaşayan siyasi olaylar ve savaşlar neticesinde göç oranları artarak milyonlarca yabancı uyruklu kişilerin ülkemize geldiğini görmekteyiz. Tıpkı diğer yollarla ülkemize gelen veya herhangi bir sebeple ülkemiz vatandaşları ile hukuki teması bulunan kimselerde olduğu gibi onlarda da birçok hukuki olaylar yaşanmaktadır. Rutin gelişmeler haricinde olağanüstü gelişen bu durumlar karşısında birçok hukuki süreç söz konusu olmaktadır. Bu alanda karşımıza çıkan yabancılar ve vatandaşlık hukuku davası konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Alanına hakim ve oldukça tecrübeli kişilerden oluşan vatandaşlık avukatı ekibimiz ile bu alandaki tüm talepleri ve davaları yakından takip ederek en kısa sürede başarılı bir şekilde neticelenmesi için çabalamaktayız. Siz de vatandaşlık hukuki konusunda ihtiyaç duymanız halinde web sitemizin iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Konuya dair detaylı bilgi alabilir, danışmanlık ve rehberlik hizmetlerimizden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Göç, iş, evlilik, tatil, ikamet, ticaret gibi birçok nedenle ülkemize çok sayıda yabancı gelmekte ve bunların bir kısmı da vatandaşlık almak istemektedir. Aynı zamanda Türk vatandaşlığından çıkarılan veya kendi isteğiyle çıkan kişiler de olabilmektedir. Tüm bu kişilerin hukuki olarak sahip olduğu haklar ile ilgili meseleler yabancılar ve vatandaşlık hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Hukuk büromuzda bu konuda çalışan uzman avukatlarımız bulunmaktadır. Böylece profesyonel danışmanlık hizmeti vererek bu konuda yaşanan tüm davalarda destek olmaktayız. Yabancılar ve vatandaşlık hukuku davalarında alanında uzman bir avukat desteği almanın sağladığı avantajlar hakkında daha detaylı bilgi almak için “Vatandaşlık Hukuku Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Kavramları Nedir?


Ülkemizde bulunan yabancıların, çifte veya çoklu vatandaşlık hakları bulunan kişilerin sahip oldukları haklarını korumak ve düzenlemek vatandaşlık hukuku alanına girmektedir. Bu kişilerin oturma ve çalışma izinleri, gayrimenkul kirala, edinme ve satma işleri, evlilik işlemleri ve vatandaşlık elde etme gibi birçok hakları ve işleri söz konusu olabilmektedir. Hem ülkemiz hukuku çerçevesinde hem de uluslararası hukuk çerçevesinde bu kişilerin haklarının korunması ve ihlali karşısında davasının açılması ve takip edilmesi gibi konular oldukça meşakkatlidir. Bu nedenle vatandaşlık hukuku söz konusu olduğunda mutlaka uzman desteği almak gerekmektedir. Seyahat ve ikamet hakkı, çalışma ve geçici oturma izinleri, kişi dokunulmazlığı, sosyal güvenlik ve miras hakkı gibi birçok konu yabancılar için temel vatandaşlık hakları olabilmektedir. Oldukça detaylı ve derin bir hukuk alanı olan bu konuda mutlaka profesyonel danışmanlık hizmetleri alınması önemlidir. Hukuk büromuzda bu alanda çalışan oldukça bilgili ve tecrübeli avukatlarımız ile sizlere yabancılar ve vatandaşlık hukuku alanında hizmet vermekteyiz. Bu alandaki tüm davalarınızı yakından takip ederek hakkınızı tüm yasal yollardan elde etmek için destek vermekteyiz. Bu haklardan mahrum kalmamak, mağduriyet yaşamanız halinde hakkınızı almak amacıyla hukuki mücadeleyi başlatmak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yabancılar ve vatandaşlık davası söz konusu durumlar için aşağıdaki başlıkları sıralayabiliriz. Bu alanda tarafımıza gelen başvurular ağırlıklı olarak şöyledir:

- Yabancıların ikamet, geçici oturma ve çalışma izni başvuruları,
- Yabancıların Türk vatandaşlığı başvurusu ve takibi,
- Aile, miras, ticaret, ceza gibi hukuki konularda yaşanılan olaylar ile ilgili davalar,
- Gayrimenkul edinilmesi, kiralanması ve satılması gibi durumlar,
- Evlenme, boşanma gibi medeni durumlar,
- Yabancı mahkemelerce verilen kararların tanınma ve tenfizi.

Bu konularda yabancılarla ilgili sıkça hukuki olaylar söz konusu olabilmektedir. Özellikle son yıllarda hızla artan yabancı nüfusu bu alanda yaşanan anlaşmazlıkları ve talepleri de hızla artırmaktadır. Hukuki anlamda bu alanda oluşan tüm talepleri ve davaları yakından takip ederek profesyonel olarak yürütmekteyiz. Siz de bu konuda uzman desteği almak için şimdi hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.