+90 216 606 55 00

Yabancılar ve Göç Avukatı

Günümüz dünyasında çeşitli sebeplerden ötürü daima bir insan hareketliliği ve göç durumları söz konusu olmaktadır. Ekonomik, siyasi, sosyal ve savaş gibi sebeplerden ötürü birçok kimse gerek bireysel gerekse kitleler halinde ülkelerinden ve yerlerinden ayrılarak başka ülkelere ve coğrafyalara göç etmektedir. Bu konuda en çok hareketliliğin yaşandığı yerlerden birisi de ülkemiz toprakları olmaktadır. Her geçen gün artan bir göç ve yabancı yerleşmesi söz konusu olmaktadır. Bu durum beraberinde birtakım hukuki sorumlulukları ve meseleleri de getirmektedir. Yabancıların ülkemizde kaldıkları süre boyunca durumlarının kontrol altında tutulması ve haklarının hukuk çerçevesinde kontrol ve takibinin yapılması gerekmektedir. Ülkemiz yasalarında ve ilgili yönetmeliklerde bu konulara yer verilmiş olup hâlihazırda uygulanmaktadır. Biz de yabancılar ve göç avukatı ekibimizle bu konuda yaşanan durumlar karşısında danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Firmamızda yer alan uzman avukatlarımız ile vatandaşlık hukuku alanında çalışmalar yaparak danışanlarımıza yardımcı olmaktayız. Onların;- İkamet izni,
- Çalışma izni,
- Sığınma talebi,
- Vatandaşlık talebi,
- Gayrimenkul alım satım işleri,
- Evlilik ve miras işleri,
- Tahdit kodu kaldırma davası,
- Uluslararası sözleşmelerden kaynaklı hakları gibi iş ve işlemleri için profesyonel destek sunarak en kısa sürede çözüme kavuşturmaya çalışmaktayız. Web sitemizde yer alan iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Göçmen Hukuku


Göçmen hukuku veya yabancılar hukuku, ülkesine gelen yabancılar için uygulanmakta olan yasal prosedürleri ifade eden kavramlar olmaktadır. Ülkemiz de coğrafi ve tarihsel durumları gereği sıkça yabancı göçü ve hareketliliğine sahne olmaktadır. Bu kapsamda ilgili yasalar hazırlanarak aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Ülkemizde yer alan yabancı sayısının yüksek olması ve her geçen gün artması da bu alanda yaşanan hukuki iş ve işlemlerin sıkça yaşandığını göstermektedir. Bu da firmamızın vermiş olduğu danışmanlık ve hukuki işlemlere sıkça başvurulduğu anlamına gelmektedir. Hal böyle iken alanında uzman avukat kadromuzla siz değerli danışanlarımıza yardımcı olarak hukuki süreçlerinizi yönetecek profesyonel bir ekip oluşturmuş bulunmaktayız. Göçmen hukuku ile ilgili detaylı bilgi için “Göç Hukuku” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Firmamız yabancılar ve göç hukuku alanında uzman hukukçuları ile hizmet vermektedir. Tarafımıza arayarak veya eposta atarak konu hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden sorularınızı bize iletebilirsiniz. En kısa zamanda cevaplayarak detaylı bilgi alabileceğinizden emin olabilirsiniz.


Yabancıların (Göçmenlerin) Hukuki Hakları


Ülkemizde yer alan yabancıların buradaki haklarının yanı sıra vatandaşı oldukları ülke veya ülkelerden de kaynaklı birtakım hukuki hakları olabilmektedir. Bu durumda ortaya bazı karışıklıklar ve anlaşmazlıklar çıkabilmektedir. Aynı zamanda uluslararası hukuk kaideleri kapsamında da birtakım hukuki durumlar söz konusu olmaktadır. Tüm bu durumlar karşısında hak mağduriyeti yaşanmamasına adına mutlaka profesyonel destek ve danışmanlık hizmeti alınması önemlidir. İşte tam da bu noktada profesyonel hukukçularımızın ve firmamızın farkı ortaya çıkmaktadır. Yabancılar ve göç avukatı kadromuz alanında uzman ve oldukça deneyimli isimlerden oluşmaktadır. Gerek uluslararası gerekse ulusal hukuk kuralları çerçevesinde deneyimlerimizle sizlere yardımcı olmaktayız. Yabancı hukuku ile ilgili sorunlarda uzman avukat desteği almanın önemi hakkında detaylı bilgi için “Vatandaşlık Davalarında Avukatın Önemi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ağırlıklı olarak ülkemizde bulunan yabancılara yönelik olan hizmetlerimiz aynı zamanda ülkemiz dışında olup da ülkemiz hukuk kuralları çerçevesinde değerlendirilen kişilere yönelik de olabilmektedir. Bu tür durumlar genellikle çoklu vatandaşlık, evlilik ve miras, ticaret gibi hukuk dalları kapsamında olmaktadır. Tüm bu hukuki meseleleri alanında uzman avukatlarımız eşliğinde profesyonel bir yaklaşımla yürütmekteyiz. Gerek başvuru durumları gerekse dava süreçleri tarafımızca yürütülerek en kısa sürede başarıyla sonuçlandırılmaya çabalanmaktadır. Bu konuda dil konusunda sorun yaşanmaması adına gerekli tedbirlerimizi alarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Anlaşılacağı üzere yabancılar ve vatandaşlık hukuku alanında son derece profesyonel bir yaklaşımla uzman desteği sağlamaktayız. Böylece hukuki süreçlerde olası hak kayıplarınızı minimize ederek süreç boyunca sizlere yardımcı olmaktayız. Web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden şimdi bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.