+90 216 606 55 00

Anonim Şirketin Kuruluş Aşamaları

Türkiye'de anonim şirketin kuruluş aşamaları sürecinde, şeffaf ve etkin bir şekilde ilerlemek amacıyla avukatlık bürosu olarak sizlere rehberlik etmekten mutluluk duyarız. İşte, anonim şirketinizi başarıyla kurabilmeniz için atılması gereken adımlar;

• Dilekçe İle Oda Kayıt Beyannamesi
Vergi dairesine bağlı olacak şirketiniz için gerekli bilgileri içeren resmi bir dilekçe yazılmalıdır.
Ortakların resmi bulunan bir oda kayıt beyannamesi alınmalıdır.
• Esas Ana Sözleşme Hazırlığı Süreci
Detaylı bir esas sözleşme hazırlanmalıdır.
Esas sözleşme, kurucu imzaları ile birlikte yetkili makam huzurunda onaylanmalıdır.
• Sermaye Yatırımı Yapılması
Kanunda öngörülen azami sermaye payı, şirket banka hesabına yatırılmalıdır.
Sermaye yatırımını belgeleyen bir dekont alınmalıdır.
• Aynî Şekilde Sermaye Durumunda İse
Eğer aynî sermaye söz konusu ise, bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığına dair ilgili sicilden alınmış yazının aslı temin edilmelidir.
• Gerekli Olan İzin Belgeleri
Kuruluş Bakanlığı veya diğer resmi kurumlar tarafından onay gerekiyorsa, ortaklığın kurulmasına dair izin belgesi aslı alınmalıdır. Şirketler ve Ticaret Hukuku ile ilgili konularda hukuki danışmanlık hizmeti almanın avantajları hakkında “Anonim Şirket Kuruluşu Danışmanlığı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Tescil İşlemi Konusu Ve Anonim Şirketler


Tüm belgeler tamamlandıktan sonra, ortaklık merkezinin bulunduğu yerin ticaret siciline yapılan bir tescille şirket tüzel kişiliği kazanacaktır. Tescil işlemi, izin belgesi gerekiyorsa izin tarihinden, gerekmiyorsa şirketin kuruluş tarihinden itibaren 30 gün içinde yapılmalıdır.

Bu aşamaların tamamlanmasıyla birlikte, şirketiniz resmi olarak tescil edilir ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilir. Bizler hukuk bürosu olarak, sizlere daha fazla bilgi vermek ve süreci kolaylaştırmak için buradayız. Tescil işlemi tamamlandıktan sonra, elde edilen tescil belgesi Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilir. Bu adım, şirketinizin resmi olarak tescil edildiğini duyurur ve kamuoyuna duyurulur. Ayrıca konu ile alakalı olarak “Anonim Şirketlerde Avukat Bulundurma” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Şirketin hızlı bir şekilde kurulması, iş süreçlerinizin başarılı bir şekilde yürütülmesine olanak tanır. Avukatlık Büromuz, anonim şirketin kuruluş aşamaları konusunda uzman kadrosuyla bu sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlar. Şirketler ve Ticaret Hukuku ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Hukuki Uyum Ve Danışmanlık Hakkında


Şirketinizin bir yandan da hukuki olarak gerekli uyumunu sağlamak adına, sizlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Her aşamada, olası hukuki risklerden korunmanız için uzman avukatlarımız yanınızda olacaktır. Şirketler ve ticaret hukuku ile alakalı tüm konularda web sayfamızın iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz. Şirketinizin özellikle de kuruluşu sonrasında da lider hukuk bürosu olarak sizlere sürekli destek sunarız. İş süreçlerinizi iyileştirmek ve büyümenizi desteklemek adına uzman danışmanlarımız her zaman yanınızda olacaktır. Anonim şirket kuruluşunda bu adımları takip ederek, Türkiye'de başarılı bir iş faaliyetine adım atabilirsiniz. Bu anlamda yine hukuk bürosu olarak, sizlere profesyonel destek sunmak ve iş süreçlerinizi kolaylaştırmak için buradayız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşarak anonim şirketler hakkında hukuki destek sağlayabilirsiniz.

Öte yandan da şirketinizin vergi yükümlülüklerini anlamak ve düzenlemek adına sizlere vergi danışmanlığı hizmeti de sunuyoruz. Vergi takibinde hassasiyet, finansal planlamada son derece güvenilir bir temel oluşturur.

İşletmenizin bu anlamda büyümesi ve değişen piyasa koşullarıyla birlikte ortaya çıkabilecek hukuki ihtiyaçlarınız için biz sürekli olarak hizmetinizdeyiz. Şirketinizin başarıya ulaşmasını sağlamak için hukuki süreçlerde güvenebileceğiniz bir partner olarak yanınızdayız. Dolayısı ile avukatlık bürosu olarak, işletmenizin her anlamda güvenilir bir hukuki temele sahip olmasını ve sürdürülebilir bir büyüme elde etmesini sağlamak için buradayız. İşbirliğimizi sürdürmek ve özellikle de başarılarınıza tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz. Çünkü bizim işimiz her zaman sizlere destek olmak ve yardımcı olmaktır.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.