+90 216 606 55 00

Şirket Birleşme ve Devralmalarının Hukuki Sonuçları

Hukuk büromuz, yerli ve uluslararası şirketlerin geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiği birleşme ve devralma süreçleriyle ilgili kapsamlı hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Şirket birleşme ve devralmalarının hukuki sonuçları olacaktır. Başlangıçtan kapanışa kadar olan her aşamada, müşterilerimize özel ve etkili çözümler sunarak işlerini güvence altına almalarına yardımcı oluyoruz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden ticaret ve şirketler hukuku ile ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Birleşme ve devralma süreçlerinde, alıcı, satıcı, hedef şirket ve proje finansörleriyle çalışarak, hukuki durum ve risk değerlendirmesi birleşme sözleşmeleri, Joint Venture sözleşmeleri, konsorsiyum sözleşmeleri, pay devri sözleşmeleri, pay rehni sözleşmeleri, oy sözleşmeleri, hakimiyet ve pay sahipleri sözleşmelerinin hazırlanması, revizyonu, analizi ve müzakeresi konularında uzman desteği sağlıyoruz. Bu süreçte gerekli olan tüm izin ve ruhsatların alınması ve yabancı yatırımcıların Türkiye'deki yatırımlarının düzenlenmesi konularında da geniş bir deneyime sahibiz.

Ticaret ve şirketler hukuku alanında uzman olan hukuk büromuz birleşme ve devralma işlemlerinin tamamlanmasının ardından şirketlerin mevzuata uygun bir şekilde işleyişini sağlamak amacıyla şirket içi kurumsal yönetim kuralları ve ilgili iç tüzüklerin oluşturulması konusunda da destek sunmaktadır. Ayrıca, şirket yapılandırmalarına yönelik bölünme ve tür değiştirme konularında da, hazırlık aşamasından başvuru ve uygulama süreçlerine kadar geniş kapsamlı danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şirket birleşmeleriyle alakalı olarak “Türk Ticaret Kanunu’ nda Şirket Birleşmesi ve Bölünmesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Şirket Birleşmelerinde Rekabet Kurulu Etkisi


Rekabet Hukuku alanında, yatay ve dikey anlaşmalar, lisans anlaşmaları, birleşme ve devralmalar ile ortak girişimlerin bildirim süreçlerinde uzmanlık sağlamakla birlikte, menfi tespit ve muafiyet işlemleri, tekelleşmeler ve rekabeti kısıtlayıcı uygulamalarda Rekabet Kurumu nezdinde başvuruları gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin tamamı, sektöre özgü ihtiyaçlarını dikkate alarak özelleştirilmekte ve en yüksek profesyonellik standartlarına uygun bir şekilde sunulmaktadır. Şirket birleşme ve devralmalarının hukuki sonuçları konusunda firma olarak, müvekkillerimizin işlerini daha iyi yönetmeleri ve büyümeleri için güvenilir bir ortak olarak yanlarında yer almaktan gurur duyuyoruz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşarak ticaret ve şirketler hukuku ile ilgili tüm sorularınıza yanıt alabilrisiniz.

Öte yandan da avukatlık bürosu olarak ve işinde uzman lider bir hukuk firması olarak, Türk ve yabancı sermayeli şirketlerin birleşme ve devralma süreçlerinde kapsamlı hukuki danışmanlık sunmaktadır. Birleşme ve devralmalar avukatları ekibimiz, uzun yılların verdiği deneyim sayesinde ticaret hukuku ve ticari davalar alanındaki deneyimleriyle müvekkillerimize etkili çözümler sunmayı hedeflemektedir.


Hukuksal Açıdan Sonuçlar


Şirket birleşmelerini, bir şirketin başka bir şirketi satın alması ya da birden çok şirketin aynı çatı altında birleşmesi olarak tanımlıyoruz. Bu süreçte, şirketler rekabeti azaltma, pazardaki paylarını artırma, verimliliği yükseltme, maliyet avantajı elde etme veya farklı sektörlerdeki şirketlerle birleşme gibi amaçlarla hareket edebilirler.

Bizler hukuk bürosu olarak, birleşme ve devralma süreçlerinde müvekkillerine, Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde uygunluk sağlama, risk yönetimi ve hukuki destek sunma konularında uzmanlık sunmaktadır. Müvekkillerimizin şirketler hukuku alanında ihtiyaç duydukları danışmanlık hizmetini sağlamak amacıyla birleşme ve devralmalar avukatları olarak görev almaktayız.

Hukuk büromuzun birleşme ve devralma konusundaki ana faaliyet alanlarından biri, şirket stratejisi, finansman, yönetim ve diğer bağlantılı konularla ilgili olarak şirketlerin birleşmelerini ve devralmalarını yönetmektir. Bu süreçte, müvekkillerimize özel durum tespiti raporları hazırlıyor, hisse satın alma ve ortaklık sözleşmelerinin hazırlanması, incelenmesi ve müzakeresi gibi aşamalarda profesyonel destek sağlıyoruz. Sizler de hizmet almak istemeniz durumunda hemen bizlere ulaşabilirsiniz.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Şirket İrtibat Bürosu
    Şirket irtibat bürosu ve irtibat büroları, ticari faaliyetlerde bulunamamalarına rağmen, hukuk büromuz olarak sunduğumuz özel hizmetlerle yabancı şirketlere Türkiye'de güvenilir bir iş ortağı olma fırsatı sunuyoruz.
  • Şirketin Vergi Borçları Nedeniyle Haciz Yargıtay Kararı
    Şirketin Vergi Borçları Nedeniyle Haciz Yargıtay Kararı detayına FD Partners Hukuk Bürosu web sitesinden erişebilirsiniz, incelediğiniz bu içerik hakkında bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
  • Yeni Malikin İhtiyacı ile Kiracı Tahliyesi
    Yeni malikin ihtiyaçları nedeniyle tahliye davası, söz konusu konutun ve kapsam dâhilindeki işyerinin yeni sahibine, kiracıyı kendisi ve yasada belirtilen diğer kişiler yüzünden kiralanan daireden tahliye etme hakkı veren bir dava türüdür.
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.