+90 216 606 55 00

Şirket İrtibat Bürosu

Şirket irtibat bürosu ve irtibat büroları, ticari faaliyetlerde bulunamamalarına rağmen, hukuk büromuz olarak sunduğumuz özel hizmetlerle yabancı şirketlere Türkiye'de güvenilir bir iş ortağı olma fırsatı sunuyoruz. Firmamız, yabancı uyruklu şirketlere Türkiye'de açmak istedikleri irtibat büroları, şubeler, şirket ortaklıkları ve şirket kuruluşları konularında kapsamlı destek sağlamaktadır. Şirketler ve ticaret hukuku ile alakalı tüm konularda hukuki destek almak için web sitemizde yer alan iletişim bölümü üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ise;

İkamet ve Çalışma İzinleri: Yabancı personel için çalışma izni, ikamet izinleri ve diğer yükümlülükleriyle ilgili olarak detaylı danışmanlık ve belge alım hizmetleri sunmaktayız.
Yatırım Teşvik Belgesi Konusu: İhracat yapan imalatçılar için Dâhilde İşleme İzin Belgesi yatırım teşvik belgesi, patent, marka ve tasarım tescilleri gibi birçok konuda hizmet sunuyoruz.
İthalat ve Bunun Yanında İhracat İzinleri: İthal izinleri, kullanılmış makine ve tesis ithal izinleri, kısa süreli montaj, bakım, onarım amaçlı ikamet izinleri gibi süreçleri yönetiyoruz.
Haciz İşlemleri ve Aynı Zamanda Mal Satışı: İcra takibi sürecinden sonra, alacaklının talebi üzerine haciz işlemleri başlatıyor, borçlu tarafından sahip olunan malların satılmasını sağlıyoruz.
• Profesyonel Avukatlık Hizmeti: Kurumsal bir avukatlık firması olarak, yüksek deneyime sahip nitelikli avukat personelimizle etik kurallar çerçevesinde hizmet sunmaktayız.


Yabancı İrtibat Büroları Hakkında


Hukuk bürosu olarak, yabancı şirketlerin Türkiye'deki iş süreçlerini sorunsuz ve verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Çözüm odaklı yaklaşımımız ve kapsamlı hizmet yelpazemizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. İrtibat bürolarıyla ilgili süreçlerde uzman ekibimizle her zaman yanınızdayız. Bizden gerekli olacak şekilde destek almıyor ya da çalışıyor olmasanız bile, bize ulaşmaktan çekinmeyin. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşarak şirketler ve ticaret hukuku ile alakalı tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

İrtibat bürosu açma izni, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından verilir. Ancak, yabancı ülke kanunlarına göre kurulmuş şirketlerin, Türkiye'de ticari faaliyet göstermemeleri şartıyla irtibat bürosu açma izni alabilirler. Şirket Statüsü, başvuran şahısların yabancı ülke kanunlarına göre kurulmuş ve tüzel kişilik kazanmış olmaları gerekmektedir.  Açılacak irtibat bürosunun Türkiye'de ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir.


İrtibat Bürosu Açma Konusunda İlgili Evraklar


Hukuk bürosu olarak Şirket irtibat bürosu konusunda, yabancı şirketlerin irtibat bürosu açma sürecinde başvuru dosyasını hazırlamaktan sorumludur. Bu dosya içerisinde gerekli belgelerin eksiksiz olarak yer alması sağlanır.

• Beyanname: İrtibat bürosunun faaliyetlerini ve ticari faaliyet yürütmeme taahhüdünü içeren beyanname.
• Faaliyet Belgesi: Bakıldığı zaman Türk Konsolosluğu ya da Lahey Devletler Özel Hukuku Konferansı çerçevesinde tasdik edilmiş Faaliyet Belgesi.
• Bilanço İle Birlikte Gelir Tablosu: Yabancı şirketin faaliyet raporu veya bilanço ve gelir tablosu.
• Şirkete Ait Yetki Belgesi: İrtibat bürosunu temsil etmekle görevli kişiye verilecek yetki belgesi.
• Vekâletname Konusu: Kuruluş işlemlerinin başka bir kişi aracılığıyla yürütülmesi durumunda vekâletname

Hukuk büromuz, yabancı olan şirketlerin gereksinimlerini değerlendikten sonra başvuru dosyasını eksiksiz bir şekilde hazırlar. Ekonomi Bakanlığı'ndan irtibat bürosu kuruluş iznini alır ve gerekli tüm süreçleri yürütür. İrtibat bürosunu vergi dairesine kayıt ettirir ve vergi mükellefiyetini tesis eder. Tüzel kişiler için sicil formunu doldurur, vergi dairesine teslim eder ve bir örneğini Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne gönderir. İrtibat bürosunun adres değişikliği durumunda gerekli bildirimleri yapar. Bu şekilde bir işlem yapmak istemeniz durumunda avukatlık büromuza başvurabilir, gerekli desteği alabilirsiniz.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.