+90 216 606 55 00

Yabancı Danışmanlık Desteği

Yabancılara yabancı danışmanlık desteği ve danışmanlık hizmetleri, ülkemizde giderek artan bir öneme sahip olmasına rağmen, uygulamadaki pek çok danışmanlık ofisi tarafından yetkisiz ve sorumluluk dışı bir şekilde sunulmaktadır. Bu durum, yabancılar için ciddi riskler içermekte ve hukuki anlamda karmaşalara yol açabilmektedir. Ticaret ve şirketler hukuku ile alakalı tüm konularda danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yabancılara yönelik danışmanlık hizmetlerinde, pek çok kuruluşun yetkisiz bir şekilde faaliyet gösterdiğini görmekteyiz. Bu kuruluşlar, adeta avukatlık bürosu sıfatına bürünmeden, hazır taslak metinlerle yabancılara hizmet sunmaktadır. Ancak bu tür kuruluşların faaliyetleri, ciddi risklere gebedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nun 35. maddesi uyarınca, yabancıların resmi daire işlemlerini sadece avukatlar takip edebilir. Dolayısıyla, avukat dışındaki kişilerin bu tür işlemleri yapması yasa dışıdır.

Bu noktada, yasal olmayan danışmanlık firmalarının yabancılara büyük riskler taşıdığını vurgulamak önemlidir. Zira bu tür firmaların usule aykırı işlemleri nedeniyle ortaya çıkabilecek hak kayıplarında, yabancı bireylerin haklarını koruma şansı oldukça sınırlıdır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşarak ticaret ve şirketler hukuku ile alakalı tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.


Avukatlık Büromuzun Güvencesi


Bu riskli süreçlerin önüne geçmek için, yabancılara danışmanlık hizmetleri sadece kanunen yetkili avukatlık büroları tarafından sunulmalıdır. Avukatlık firmamız bu anlamda, sadece hukuki değil, aynı zamanda etik standartlara da bağlıdır ve bu nedenle yabancı bireyler için daha güvenilir bir seçenek sunar. Avukatlık büromuza yabancı danışmanlık desteği konusunda başvurmanın avantajları arasında, işlemlerin olumsuz sonuçlanma ihtimalinin en aza inmesi ve olası hukuki sorunlarda muhatap alınabilecek resmi bir kuruluşun bulunması yer almaktadır.

Kanunen belirlenmiş bu çerçevede, yabancılara danışmanlık hizmeti sunan firmalara karşı dikkatli olunması önemlidir. Yasal olmayan kuruluşlar, yabancı bireyleri ciddi şekilde riske atabilir. Detaylı ve güvenilir bilgi almak için her türlü hukuki sorunuz için avukatlık büromuzdan destek almanız, haklarınızı en iyi şekilde korumanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, güvenilir adımlar, güvenilir sonuçlar doğurur. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden istediğiniz her an bize ulaşabilirsiniz.


Yabancılara Hukuki Danışmanlık Hakkında


Yabancılara danışmanlık hizmetleri, özen ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu hizmetleri sunan firmaların, avukatlık büroları tarafından gerçekleştirilmesi, bir dizi önemli nedenle önem taşımaktadır. İşte bu önemli olan nedenler;

• Hazır Metin Sorunu Olması

Yabancılara danışmanlık veren iddia eden firmalar, genellikle hazır taslak dilekçelerle iş yapmaktadır. Ancak bu metinler, spesifik durumları yeterince içermeyen, güncellenmeyen ve genel nitelikte olan belgelerdir. Bu durum, yabancı bireyin haklılığını kaybetmesine ve başvurusunun reddedilmesine neden olabilir.
• Ön Hukuki Değerlendirme İhtiyacının Olması
Her başvuru öncesinde, yabancının karşılaşabileceği hukuki problemlerin ve eksikliklerin doğru bir şekilde belirlenmesi için ön hukuki değerlendirme yapılmalıdır. Bu değerlendirmeyi gerçekleştirebilecek uzmanlar ise sadece avukatlardır. Bu önlem alınmadan yapılan başvurularda, basit bir eksiklik bile yabancı kişinin hak kaybına neden olabilir.
• Karmaşık Olan Hukuki Süreçler
Yabancılarla ilgili birçok hukuki mesele, karmaşık bir şekilde düzenlenmiştir. Avukatlık büroları, sürecin olası ihtimallerini değerlendirerek hukuki strateji oluşturur ve dosyayı çözmek için titiz bir çalışma yürütür. Ancak danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar, gelişigüzel başvurularla işlem yaparak sürecin karmaşıklığını göz ardı eder.
• Anlık Olarak Hukuki Problemlere Çözüm
Başvuruların değerlendirilmesi sırasında veya süreç içinde anlık hukuki problemler ortaya çıkabilir. Bu problemler, idarenin hatasından ya da başvurucunun hatasından kaynaklanabilir. Bu tür sorunlara anlık çözüm bulabilmek, özel eğitim almış avukatlarımızın da tam olarak uzmanlık alanına girer.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.