+90 216 606 55 00

Yabancı Şirketlerin Kuruluşları Avukatlık Bürosu

İstanbul'un köklü hukuk ve avukatlık bürolarından biri olan yabancı şirketlerin kuruluşları avukatlık bürosu, ticaret hukuku ve ticari davalar konusunda uzun yılların verdiği bir birikime sahip öncü bir kuruluştur. Uzman avukat ekibi, yabancı şirketlerin Türkiye'de şube kuruluşu sürecini baştan sona yönetir ve kuruluş aşamasında ortaya çıkabilecek olası sorunlara karşı önceden tedbir alarak müvekkillerini korur.

Şirketler hukuku avukatları kadromuz, Türk ve yabancı sermayeli şirketlerin kuruluşlarına odaklanarak ortaklık sözleşmeleri ve genel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Hukuk bürosu, şirket kuruluşu konusundaki uzmanlığıyla müvekkillerine Türkiye'deki en hızlı ve ekonomik çözümleri sunarak güvenilir bir çözüm ortağı olmuştur. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak ticaret ve şirketler hukuku ile ilgili tüm konularda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avukatlarımız, şirketler hukuku işlemlerini yerine getirirken sağlıklı bir hukuki altyapı oluşturur, şirket kuruluşu, karar verme ve uygulama süreçlerinde müvekkillerine destek sağlar. Aynı zamanda birleşme ve devralmalar avukatı olarak birleşme ve devralma işlemleri ile sözleşme hukuku avukatı olarak ticari sözleşmelerin düzenlenmesi, incelenmesi ve kurumsal hukuki danışmanlık hizmetleri sunar. Yabancı şirketlere sunmuş olduğumuz hizmetlerle alakalı olarak “Yabancı Danışmanlık Desteği” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Avukatlık Büromuzun Hizmetleri


Hukuk büromuz, anonim şirket kuruluşu, limited şirket kuruluşu, yabancı şirketlerin kuruluşları avukatlık bürosu ve yabancı şirket şube kuruluşu, irtibat bürosu kuruluşu, serbest bölgede şirket kuruluşu gibi işlemleri başarıyla yönetir. Ayrıca, ticaret dışı dernek ve vakıf kuruluşları konusundaki hukuki süreçlerde de aktiftir.
Yabancı şirketler için şube kuruluşu konusunda, Türk Ticaret Kanunu kapsamında serbestlik bulunmaktadır. Ancak, bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan izin alınması gereklidir. Avukatlarımız, yabancı şirketlerin bu izin sürecini başarıyla yönetir ve Türkiye'de şube açmak isteyen şirketlere rehberlik eder. Bu süreçte, şube kuruluşu için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan, irtibat ofisi/bürosu kuruluşu için ise Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden izin alınması gerekmektedir.

Hukuk büromuz, müvekkillerinin ihtiyaçlarına odaklanan, profesyonel ve etkili bir hizmet sunan öncü bir hukuk kuruluşudur. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımızla görüşme sağlayarak ticaret ve şirketler hukuku alanında destek alabilirsiniz.


Yabancı Şirket Şube Kuruluşu İçin Gerekli Belgeler


Türkiye'de faaliyet göstermek ve iş sahasını genişletmek isteyen yabancı şirketler için hukuk bürosu olarak sunduğumuz hizmette, şube kuruluş sürecinin sorunsuz ve etkin bir şekilde yönetilmesi amacıyla gerekli belgeler ve müdürün yetkileri konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

• Dilekçe: Şirket veya vekili tarafından hazırlanan dilekçe, şube kuruluş talebinizi içermelidir.
• Ana Sözleşmeler: Şirketin ana sözleşmesi, kuruluşun temel belgesini oluşturur ve bu belgenin Türkçe tercümesi gerekmektedir.
• Yetkili Organ Kararları: Şirketin yetkili organının Türkiye'de şube açma kararını içeren belge.
• Beyanname ve İzin Yazısı: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış müzeyyel beyanname ve izin yazısı.
• İmza Beyannamesi Konusu: Şube müdürünün, şube ünvanı altında imza beyannamesi.
• Vekaletname: Türkiye'de ikamet eden ve şirketi temsil edecek vekilin vekaletnamesi.
• Sicil Belgesi: Şirketin kayıtlı olduğu ülkenin yetkili merciinden alınmış ve Türkçe'ye tercüme edilmiş sicil belgesi.
• Nüfus Kayıt Örneği ve Pasaport Örneği: Şube müdürünün nüfus kayıt örneği ve yabancı ise noter onaylı tercüme edilmiş pasaport örneği.

Bizler alanında uzman avukatlık bürosu olarak, yabancı şirketlerin Türkiye'de başarılı bir şekilde şube kuruluşu sürecini yönetmelerine yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına, her adımda yanınızda olacağımızı belirtir, iş birliğimizi dört gözle bekleriz. Tek yapmanız gereken ise bizlere ulaşmak ve daha detaylı bilgi almaktır.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.