+90 216 606 55 00

Deport Kararı Kaldırma

Bilindiği üzere ülkemizde her geçen gün artan bir yabancı nüfusu söz konusudur. İlgili yasal çerçeveler içerisinde ülkemizde süresiz veya belirli süre boyunca bulunmaları gereken yabancılar için birtakım izinler mevcuttur. Bunlar haricinde ülkemizde kaça yollarla bulunan, ülkemizi terk etmesi gerektiği halde terk etmeyen ve bu tür durumların tespiti yapılan yabancılar için sınır dışı edilme kararı verilmektedir. Bir diğer adı deport kararı olan sınır dışı etme kararının kaldırılması belirli kurallar çerçevesinde mümkün olmaktadır. Bu konuda firmamızı arayarak yardım isteyen çok sayıda yabancı söz konusudur. Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku alanında uzman avukatlarımız hakkında deport kararı bulunan yabancılara yardımcı olarak gerekli hukuki süreci başlatmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak ve hizmet talebinde bulunmak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Deport Kararına İtiraz


Hakkında sınır dışı edilme kararı alınan yabancılar ülkemizden kendi ülkesine veya başka bir ülkeye gidiş yapabilmektedir. Fakat sınır dışı edildiği için geri ülkemize giriş yasağı da olmaktadır. Böylece geri dönerek hukuki yollarla ülkemize giriş yasağı bulunduğundan girişi söz konusu olmayacaktır. Fakat bunun iptal edilerek yeniden ülkemize giriş yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Deport kararı kaldırma yolu açık alan durumlar karşısında ilgili başvuruya binaen yapılan incelemeler sonucunda bu yasağın kalkması mümkün olabilmektedir. Fakat bu durum oldukça kapsamlı sebeplere dayalı olduğu için mutlaka uzman yardımı alarak sürecin yürütülmesi önemlidir. Firmamız bu konuda oldukça bilgili ve deneyimli avukatlardan oluşmakta olup söz konusu iş ve işlemleri profesyonel olarak yürütmekteyiz. Siz de hakkınızdaki sınır dışı kararının kaldırılması için firmamıza başvurarak gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Deport kararının kaldırılabilmesi için öncelikle bu kararın neden alındığının bilinmesi önemlidir. Şöyle ki;

• Oturma izni olup çalışma izni olmadan çalışma,
• Vize süresi bitmesine rağmen ülkeden çıkış yapmama,
• Oturma süresi dolduğu halde uzatma yapmadan oturmaya devam etme,
• Anlaşmalı evlilik yaparak ülkemizde kalma durumunun tespit edilmesi,
• Ahlaka ve toplumsal bütünlüğe aykırı davranışlarda bulunma,
• Ulusal güvenliği tehdit edici bir durumda olma,
• Toplum sağlığını tehdit edici bir hastalığa sahip olma,
• Suça ve terör olaylarına karışma, terör örgütü üyeliği olma,
• Kaçak yollarla ülkeye giriş yapma,
• Sığınma başvurusu ile kazanılan uluslararası statünün sonlanması gibi durumlarda yabancıların sınır dışı edilmeleri söz konusu olmaktadır.


Deport Kararını Kaldırmak İçin Ne Yapılır?


Yasal kurallar çerçevesinde deport kararı kaldırma için 2 yol izlemek mümkündür. Bunlar;

• Meşruhatlı vize ile deport kaldırma,
• İptal davası ile deport kaldırma olmaktadır.

Meşruhatlı vize ile deport kaldırma işlemi için sınır dışı edilerek yeniden ülkemize giriş yapılabilmesi söz konusudur. Eğitim, evlilik, sağlık veya çalışma gibi durumlarda hakkında deport kararı olan kimseler meşruhatlı vize alarak bu kararı kaldırabilirler. Bunun gerçekleşebilmesi için de bahsettiğimiz gibi geçerli sebeplerin olması gerekmektedir.
İptal davası ile deport kaldırma işlemi için de bu karara itiraz ederek dava açılması söz konusudur. 7 gün içerisinde deport kararına itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Bu süre içerisinde yapılmayan başvurular süre aşımı muamelesi görüp değerlendirilmemektedir. Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşarak deport kararı kaldırma konusunda detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Anlaşılacağı üzere hakkında deport kararı bulunan bir yabancı için bu kararın kaldırılarak yeniden ülkemizde bulunabilmesi mümkün olabilmektedir. Fakat bu konu tamamen derinlemesine bir hukuki konu olup mutlaka uzman yardımı almak gerekmektedir. Firmamız tüm vatandaşlık konularında olduğu gibi deport kaldırma konularında da oldukça tecrübeli ve bilgili avukatlardan oluşmaktadır. Tarafımıza yapılan başvuru neticesinde hızlıca hareket ederek ilgili deport kararının kaldırılması sürecini ivedilikle başlatmaktayız. İlgili prosedürler ve yasal süreç sonunda herhangi bir olumsuzluk bulunmaması halinde deport kararının kaldırılması söz konusu olacaktır. Web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden şimdi biz ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.