+90 216 606 55 00

Kira Sözleşmeleri Avukatı

Kira Sözleşmeleri Avukatı

 

Hukuk büromuz ve kira sözleşmeleri avukatlarımız; tahliye davası, kira sözleşmesi hazırlanması, kira tespit davası, tahliye taahhüdü hazırlanması gibi pek çok konuda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Kira sözleşmeleri avukatı ihtiyacınız varsa, ekibimiz kira hukuk hususunda sahip oldukları tecrübe ve bilgiler doğrultusuna, sevgili müvekkillerimize en etkili çözüm yolunu sağlamak adına destek vermektedir.
 

Konut ve İş Yeri Kira Sözleşmeleri


Kira sözleşmesi, sözlü ya da yazılı olarak yapılabilmektedir. Fakat oluşabilecek hukuki uyuşmazlıklarda sözleşmenin varlığının ve koşullarının ispatı bakımından yazılı olarak yapılması daha iyi olacaktır. Bununla beraber kira sözleşmelerinin noter tarafından imzalanması ve bu imzaların tasdik edilmesi, sonrasında problem çıkmasının önüne geçecektir. Kiracı bakımından hakların garanti edilmesi adına sözleşmenin tapuya işlenmesi son derece önemlidir. Sözleşmede evin o anki durumu, demirbaş listesi ve durumu muhakkak belirtilmelidir. Ayrıca aidat, faturalar ve sözleşmeye dair oluşabilecek masrafların kim tarafından yüklenileceği muhakkak belirtilmelidir. Depozito ve yapılan diğer masraflar da sözleşmeye yazılması gereken diğer önemli hususlar arasında yer almaktadır.


Kira Sözleşmesini Avukat Yapabilir mi?


Kira sözleşmeleriniz avukatlarımız tarafından hazırlanabilmektedir. Bu hususta herhangi bir gereklilik bulunmamasına karşın uzman bir avukat tarafından hazırlanan kira sözleşmesi her zaman daha yararlı olacaktır. Avukatlarımız hukuk bilgileri ve deneyimleri çerçevesinde, hiçbir eksik husus olmaksızın kira sözleşmesi hazırlamaktadırlar. Kira sözleşmesinin tam ve eksiksiz hazırlanması mülk sahibini ileride yaşayabileceği problemlerden de korumaktadır.

Fatih Durak & Partners Hukuk Bürosu, kira sözleşmesi hazırlama ve süreçle ilgili danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Avukatların kira sözleşmelerini imzalamaları için vekâletnameye ihtiyaçları vardır. Kira sözleşmesi hazırlamak ya da süreçle alakalı sorularınıza detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Tahliye Davalarında Dava Açma Ne Kadar Sürer?


Söz konusu dava türlerinin hemen hemen hepsi için farklı dava açma süreleri bukunmaktadır. Belirtilen dava açma süresinin öncesinde ya da sonrasında dava açtığınız zaman dava reddedilebilir. Bu hususta davada haklı olmanız önemli değildir. Çünkü asıl incelemeye geçilmeden önce usulden ret alır. Bundan sonra tekrar dava açmak için bir diğer dava açma süresini beklemek durumunda kalabilirsiniz. Bu süre 6 ay ya da 1 yıl sonrasını bulmaktadır. Zaman ve maddi kayıplara uğramamak adına, tahliye davası ile ilgili uzman avukatlarımızdan hukuki danışmanlık almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

10 Yıllık Kiracı Nasıl Tahliye Edilir?


Yeni TBK ile beraber gelen bu yöntem ile 10 yıllık kira uzatma yılı izleyen her bir uzama süresinin sonundan 3 ay öncesinde fesih bildirimi yaparak sözleşme feshedilebilir. 10 yıllık kiracının tahliye koşulları da şu şekildedir;

-Kira sözleşmesinin yapılmasından geçen 10 yıllık uzama süresinin geçmesi,
-Söz konusu uzmana süresini izleyen yılın ardından 3 ay öncesinde fesih bildiriminin kiracıya yönlendirilmesi,
-Bu sürenin ardından her sene sözleşmeyi feshederek kiracının tahliyesi isteniyorsa bildirim için 3 aylık sürenin esas alınması,
-Söz konusu uzama süresi olan 10 yıl içinde yeni sözleşmenin taraflar arasında imzalanmamış olması gerekir.

 

Kira Sözleşmeleri Davaları İçin Avukatlarımıza Ulaşın


Hukuk büromuzun, kira hukuku avukatları; kira ücretlerini arttırmak için kira tespit davası, tahliye davası, ihtiyaç sebebiyle kiracının tahliyesi ya da iş yerinin tekrar inşa edilmesi sebebiyle tahliye davalarında avukatlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda konut ve işyeri kira sözleşmelerinin hazırlanması, ihtiyaç nedeniyle tahliye davası, mülk sahibi ile konut ya da iş yerini tahliye ettirmesi durumunda ortaya çıkan uyuşmazlıklarda da danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır. Kira sözleşmeleri hususunda hukuki bir yola başvurmanız gerektiğinde ya da danışmalığa ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Önce müvekkil memnuniyeti ve şeffaf süreç yönetimi anlayışıyla hizmet veren FD Partners Hukuk Bürosu yasal haklarınızı titizlikle koruyacaktır. Kira sözleşmeleri avukatı için web sitemizin iletişim bölümünden uzman avukatlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.