+90 216 606 55 00

İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul boşanma avukatı arayış sürecinde doğru bir şekilde karar almanız durumunda beklentilerinize göre uygun bir sonuca ulaşmanız kolaylaşır. Dilekçe hazırlanmasından dava takibinin kusursuz biçimde yapılmasına kadar aşamaların tamamında alacağınız profesyonel destek, hukuki haklarınızın korunmasına katkıda bulunur. Hak kaybı yaşamamak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden aile hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Boşanma işlemlerinin başlatılmasına pek çok farklı neden yol açabilir. Hem anlaşmalı hem de çekişmeli davalar için hukuki temsilcinizin bulunması ise çok değerlidir. Bu sayede baştan sona adımların tümü için doğru şekilde uygulama gerçekleştirilir. Nafaka, velayet ve diğer konuların tamamında avukatınız size rehberlik eder. Çalışmalarımızın detaylarını öğrenmek ve hemen destek almaya başlamak içinse hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.


İstanbul Boşanma Avukatı Hizmetleri Nelerdir?


İstanbul genelinde rahatlıkla faydalanabileceğiniz boşanma avukatı hizmetlerimiz sayesinde benzersiz bir destek almanız mümkündür. Ekibimizin aile hukuku ve boşanma davalarındaki deneyim ve donanımları, en iyi sonuca ulaşmanızı fazlasıyla kolay bir hale getirir. Genel olarak yararlanabileceğiniz bazı hizmetlerimizi ise aşağıda inceleyebilirsiniz:

• İlk olarak boşanma durumunuza dair tüm detaylar hassasiyetle dinlenir.
• Daha sonra dava dilekçesinin hazırlanması aşamasına geçilir.
• Avukatlarımız ilgili mahkemeye evraklarınızı sunar.
• Boşanmanın anlaşmalı olması durumunda karşı tarafla veya temsilcisiyle görüşme gerçekleştirilir.
• Mal paylaşımı, tazminat, nafaka ve velayet gibi konular hakkında müzakereler yürütülür.
• Mahkeme salonunda profesyonel biçimde temsil edilmeniz sağlanır.
• Çocuk ziyaretleri için gerekli bilgilendirme yapılır.
• Borç ve varlıkların paylaşımında aktif olarak rol alınır.
• Boşanma davasıyla alakalı yasal haklarınızın tamamı koruma altına alınır.

Yukarıda yer alan hizmetlerimiz ve çok daha fazlası için web sitemizde yer alan telefon numaraları ve whatsapp hattı üzerinden aile hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. Görüşmenin hemen ardından hazırlayacağımız yol haritası aracılığıyla tüm hukuki haklarınızın korunacağından emin olabilirsiniz. Bu sayede oldukça sancılı bir süreci, olabilecek en az zararla atlatarak günlük yaşantınıza rahatlıkla yoğunlaşabilirsiniz.


İstanbul Boşanma Avukatı Nasıl Seçilir?


İstanbul’da boşanma avukatı seçmek için belirli konulara gereken özeni mutlaka göstermeniz gerekmektedir. İlk olarak tercih edeceğiniz avukatın boşanma konusunda uzman olması gerektiğini bilmelisiniz. Doğal olarak her boşanmanın farklı nedenlerle açılması gerekebildiği için tüm sürecin uzmanlıkla sürdürülmesi şarttır. Değişken faktörlere karşı anında müdahale gerçekleştirilmesi sayesinde de eliniz bir hayli kuvvetlenir. Konu ile ilgili olarak  "Boşanma Sebepleri Nedir?" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yasal temsilciniz medeni kanuna tam anlamıyla hâkim olmalıdır. Bu sayede hak kaybına uğramanızın doğrudan önüne geçilir. Bunun yanı sıra durumunuzun profesyonel bir bakış açısıyla değerlendiriliyor olması son derece kritik bir konudur. Gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerin verilmesi, dava sonucunda kötü sürprizlerle karşılaşmanıza yol açabilir. Bu yüzden avukatınızın tarafsız bir şekilde konuyu incelemesi ve doğru adımları atması şarttır.

Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu karşılıklı iletişim kurabiliyor olmanız gerektiğidir. Avukatınızın sizinle aynı dili konuşması ve taleplerinizle beraber beklentilerinizi karşılaması çok kıymetlidir. Bu durum, dava sürecinin tamamına sirayet edeceğinden dolayı olumlu sonuç almanız da ekstra kolaylaşır. Belirtmiş olduğumuz tüm bu konular için fazlasıyla titiz çalışmalar gerçekleştiren uzman avukatlarımız, mümkün olan en faydalı biçimde davanızın sonuçlanmasını sağlar. Böylece aklınızda soru işareti kalmadan işlemlerinizin yapıldığını bilerek rahat edebilirsiniz. Siz de iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşarak, süreçlerin hızlıca başlamasını sağlayabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Türkiye' de Çalışma İznine Başvuruda Bulunmak
    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayıp da ülkemiz sınırları içerisinde çalışmak isteyen yabancıların bu amacına ulaşabilmesi için birtakım yasal süreçleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.
  • İcra Takibine Nasıl İtiraz Edilir?
    Borçlunun borcunu farklı nedenler dâhilinde eda edememesi sonucunda devlet zoruyla ödenmesi sağlanır. İşte bu durumda devlet gücü ile borcun ödenmeye zorlanması icra takibini başlatmaktadır.
  • Kira Tespit Davası
    Ekonomik şartların değişmesi ile kira tespit davaları büyük önem taşımaya başlamıştır. Kira tespit davası açmadan önce hukuki sürece hakim olmak, doğru adımlar atmak maddi kayıp yaşamamak adına dikkat edilmesi gereken bir nokta olar
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.