+90 216 606 55 00

Kadıköy Boşanma Avukatı

Evli çiftlerin yaşamış olduğu problemler nedeniyle boşanmaya karar vermesinin hemen ardından hukuki işlemler başlar. Boşanma davaları her ne kadar nispeten basit olarak görülse de herhangi bir hak kaybına uğramamak adına profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Bu aşamada alanında uzman Kadıköy boşanma avukatı kadromuz, ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılamanıza ciddi derecede katkıda bulunur. İşlemlerin tamamında temsilciliğinizi üstlenen avukatlarımız, davanızı olabilecek en olumlu biçimde neticelendirmenizi sağlar. Boşanma davaları çekişmeli ya da anlaşma olarak görülebilmektedir. Konularla alakalı olarak “Çekişmeli Boşanma Nedir?” ve “Anlaşmalı Boşanma Nedir?” başlıklı makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Boşanma süreçleri, çiftlerin fazlasıyla yıpranmasına yol açabilen aşamalardan oluşur. Evlilik bağının zedelenmesinin ardından alınan boşanma kararı için tüm yasal adımların doğru biçimde atılması ise ekstra rahat etmenizi kolaylaştırır. Hukuk büromuzun tecrübeli avukatları, durumunuzu yakından inceleyerek yapmanız gerekenler hakkında aydınlanmanızı sağlar. Böylelikle davadan beklemeniz ve beklememeniz gerekenlerin tamamını da öğrenmiş olursunuz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden aile hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşarak tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kadıköy Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?


Kadıköy ilçesinde sürdürdüğümüz danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimiz, davalarınızın sonucunda en doğru karara ulaşmanızın önünü doğrudan açar. Durumunuzun hassasiyetle değerlendirilmesi sonucunda harekete geçen ekibimiz, hukuki haklarınızı tam anlamıyla koruma altına alır. Eşinizle anlaşmalı veya çekişmeli bir boşanma süreci yaşamanız fark etmeksizin işlemleriniz hukuka uygun biçimde sürdürülür.

Avukatlık ofisimizle irtibata geçmenizin hemen ardından ilk olarak boşanma konusu ve diğer detaylar görüşülür. Eğer eşiniz de boşanma konusunda sorun çıkarmıyorsa gerekli evraklar tarafımızdan hazırlanır. Daha sonra ise eşinizden veya temsilcisinden gerekli onay alınarak evraklar mahkemeye sunulur. Boşanmanın çekişmeli olması durumunda yasal haklarınız doğrultusunda iş planlaması yapılır ve dilekçe aracılığıyla mahkemeye müracaat edilir. Davanın tüm aşamalarında avukatlarımız temsilciğinizi üstlenerek, en iyi sonuca ulaşmanız adına özel uygulamalarını hayata geçirir. Başta boşanma davaları olmak üzere aile hukuku ile ilgili tüm sorunlarınızda web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşarak detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Boşanma davalarında velayet ve nafaka durumları genel olarak ön planda yer alır. Çocuk veya çocuklarınızın velayetiyle ilgili haklarınız bu noktada size bildirilir. Aynı şekilde nafaka ayrıntıları için de gerekli bilgilendirmeler tarafımızdan yapılır. Sahip olduğunuz borç ve varlıkların paylaşımı konusunda da orta yol bulunarak sonuca bağlanır. Bunun yanı sıra ortada ciddi anlaşmazlıkların olması halinde hukuki prosedürlere göre işlemlerinizin tamamlanması da ekstra önem arz eder. Avukatlarımız aile hukukunu çok iyi derecede bildiği için haklarınız eksiksiz biçimde savunulmaktadır.


Kadıköy Boşanma Avukatı Ücretleri


Boşanma avukatı ücretlerinin yasal olarak belirlenmiş olduğunu bilmelisiniz. Standart işlemler için ortaya çıkan rakamlar çoğunlukla benzer seviyelerdedir. Bununla beraber bazı özel durumlarda ödemeniz gereken ücretlerin değişebileceğini de bilmelisiniz. Genel olarak avukatlık ücretleri için değişimlere yol açan bazı durumlar şu şekilde sıralanır:

• Davanın anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olduğu fiyatları belirler.
• Tazminat isteklerinin olması durumunda ücretlerin değişmesi normaldir.
• Anlaşmazlık bulunan davalarda ek olarak yapılacak işlemler, ödenecek tutarı farklılaştırır.
• Nafaka taleplerinde fiyatlar değişikliğe uğrar.
• Avukat vekalet ücretleri, fiyatların belirlenmesine yardımcı olur.
• Mahkeme ve dosya masraflarının ortaya çıkmasıyla net rakam belirlenir.

Yukarıdaki metrikler aracılığıyla yapacağımız değerlendirmenin ardından ücretlerimizi doğrudan öğrenebilirsiniz. Yasal gerekliliklerin yanı sıra maddi açıdan zarara uğramamanız için tüm ayrıntıları düşündüğümüzü de bilmelisiniz. Mümkün olan en düşük ödemeler üzerinden haklarınızı savunarak, en iyi sonuca erişmeniz adına büyük bir özenle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Siz de hizmet detaylarımızı öğrenmek ve avantajlı fiyat teklifinizi almak web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.