+90 216 606 55 00

Aile Hukuku Avukatı İstanbul

Eş ve çocuklardan oluşan aile kavramının mutlu bir şekilde hayata devam etmesini sağlamak, olası problemlerin çözümlerini bulmak amacıyla ortaya çıkan hukuka aile hukuku adı verilir. Aile hukuku avukatı İstanbul olarak bizlerde, hukukun bu alanında uzman avukat kadromuzla profesyonel destek ve hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ülkemizde evliliklerde, boşanmalarda oldukça yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle de aile hukuku kavramının önemi ve ihtiyacı her gün daha çok artmaktadır. Aileyi oluşturan bireylerin aile hukuku ve kapsadığı konular ile ilgili yeterli şekilde bilgili olmamasından dolayı da, problemli durumlarda neler yapılması gerektiği pek bilinmemektedir. Bu noktada profesyonel aile hukuku avukatlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel aile hukuku avukatı için web sitemizin iletişim bölümünden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Aile Hukuku Nedir?


İsminden de anlaşıldığı üzere, aile kavramına giren tüm konuları kapsayan bir hukuk alanı olan olan aile hukuku, Türk Medeni Kanunu baz alınarak düzenlenmiştir. Toplumun en küçük yapıtaşı olan aile kavramının ve sorunlarının çözümlenmesi doğal olarak toplumun genelini de etkilemektedir. Ailenin korunması, huzurlu olması bir toplumun oluşumunu sağlayacaktır. Arzu edilmese bile aile içindeki sorunlar boşanma gibi ciddi sonuçlara yol açabilmektedir. Boşanma gerektiren süreçlerin en doğru şekilde yönetilmesi ve her iki tarafından haklarının tam olarak korunması bu süreçte en önemli konu olmaktadır.


Aile Hukuku Neleri Kapsar?


Aile hukuku sadece karı koca ilişkisi olarak düşünülmemelidir. Medeni Kanun dâhilinde evlilik, vesayet ve hısımlık olarak üç başlıkta aile hukuku kavramı düzenlenmiştir. Bu başlıklarda kendi altlarında alt başlıklara ayrılmıştır. Aile hukuku kavramına dâhil olan genel başlıklar şunlardır;

- Evliliğim hüküm ve şartları
- Boşanmanın hüküm ve şartları
- Nişanlanma
- Eşlerin arasında mal rejimi
- Soybağında kuruma
- Tanıma ve babalık hükümleri
- Evlat edinilmesi
- Veraset
- Velayet
- Yasal ve kayyımlık danışmanlıklar
- Nafaka ve türleri

Özetle; Aile hukuku kavramı nişanlanma süreci ile başlayıp boşanma sürecine kadar yaşanabilecek tüm sorunları kapsayan geniş bir alana yayılmaktadır. Boşanma sonrasında da nafaka, çocuk velayeti gibi konular da yine aynı şekilde aile avukatlarının alanına giren aile hukuku süreçleridir. En iyi aile avukatı hizmeti için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden FD Partners Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.


Aile Hukuku Konusunda Verdiğimiz Hizmetler


Alanında uzman ekibiyle aile hukuku alanında da profesyonel hizmet sunan büromuz dâhilinde verilen hizmetler aşağıdaki gibidir;

- Boşanma davaları ile mal varlığı tasfiyesi konularının titiz şekilde yürütülmesi.
- Anlaşmalı boşanma davasının açılması ve devamındaki sürecin takibi.
- Mal varlığı sözleşmeleri ile ilgili danışmanlık ve destek sağlanması.
- Taraflar arasında yapılan protokollerin hazırlanması ve yürütülmesi.
- Boşanma nedenli maddi ve manevi tazminat davaları süreçleri.
- Aile içi şiddet nedenli tedbir kararları süreçleri.
- Çocuk velayet ve nafaka süreçleri.
- Evlat edinme ile ilgili sorunların çözülmesi
- Nişanlanma nedenli sorunların çözülmesi
- Evlenme sonrası çocuklarla ilgili velayet ve değiştirme davaları süreçleri.
- Evlilik iptali davaları süreçleri.
- Soybağı davaları süreçleri.
- Evlat edinme davaları süreçleri.
- Kadına yönelik şiddetin önlenmesi davaların süreçleri.


Aile Hukuku Avukatı Fiyatları


Aile hukuku alanında bilgi sahibi olsanız bile tam donanımlı alanında uzman profesyoneller kadar olması gerekmektedir. Bu noktada, aile hukuku dâhilindeki sorunlarda aile hukuku avukatı İstanbul olarak sizlere tam kapsamlı olarak hizmet vermekteyiz. Profesyonel uzman desteği hizmeti almak, doğal olarak bir bütçe gerektirmektedir. Genel anlamda Resmi gazete dâhilinde Avukatlık ücret tarifesi asgari miktar olarak verilmektedir. Ancak şehirden şehire de barolardan tavsiye şeklinde bir ücret tarifesi açıklanmaktadır. Bu noktada bütçeyi belirleyen kriterler vardır. Bu kriterler; problemin içeriği, davalık boyutunun olup olmadığı, davalıksa bu davanın süresi, avukatlık bürosunun hangi ilde olduğu ve çalışılacak profesyonellerin tecrübeleridir. Aile hukuk avukatı hizmeti hakkında bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.