+90 216 606 55 00

Vatandaşlık Avukatı İstanbul

Yabancı uyruğa sahip kişilerin vatandaşlık hukuki dâhilindeki, işlem, uyuşmazlık ve davaları için danışmanlık veya hizmet veren kişilere vatandaşlık avukatı denir. Vatandaşlık avukatı İstanbul dâhilindeki en iyi avukatlık bürolarından biri olan firmamız dâhilinde, vatandaşlık ile ilgili tüm başvurularınızın hukuki süreçleri takip edilir ve işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için tam kapsamlı olarak destek hizmeti verilir. Uzman kadromuz vatandaşlık alımı konusunda tüm hukuki detaylara hâkim olduğundan dolayı, süreçte zorluk yaşamadan talebinizi gerçekleşmesini sağlamak mümkün olmaktadır.

Günümüzde değişen ve gelişen Türkiye’de birçok değişik milletten kişilerin, çeşitli sebeplerle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ve ikamet izni gereksinimleri oluşmaktadır. Bu kişilere Türkiye’nin hukuki şartları doğrultusunda nasıl bir süreç işletmeleri gerektiği konusunda danışmanlık ve hizmet vermekteyiz. Web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlık Avukatının Hizmetleri Nelerdir?


Vatandaşlık ile ilgili konularda vatandaşlık avukatının yapacağı hizmetler aşağıdaki gibi özetlenebilir;

- Yabancı vatandaşların Türk vatandaşlığı geçişi için gerekli işlemler ve takibinin yapılması.
- Yabancı vatandaşların Türkiye sınırlarında çalışma izni alabilmeleri ve mevcutta izni olanların izinlerinin uzatılması işlemlerinin süreç takibi ve sonuçlandırılması.
- Yabancı vatandaşların Türkiye sınırlarında gayrimenkul alım satım işlemleri yapabilmeleri için takip sürecinin gerçekleştirilmesi ve konuyla ilgili sözleşmelerin hazır hale getirilmesi.
- Yabancı vatandaşların Türkiye sınırlarında oturma izni alabilmeleri için gerekli başvuru ve takip süreçlerinin gerçekleştirilmesi.
- Yabancı vatandaşlara Türkiye dâhilinde olan miras hukuku hakkında danışmanlık hizmeti verilmesi ve kişisel haklarının korunmasının sağlanması.
- Yabancı vatandaşlara Türkiye dâhilinde olan ceza hukuku hakkında danışmanlık hizmeti ve avukatlık hizmetinin verilmesi.
- Yabancı vatandaşlara Türkiye dâhilinde olan aile hukuku kapsamındaki konular hakkında danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlanması.

Tüm bu süreçlerin öncesi ve süreç dâhilindeki hukuki danışmanlık ve destek hizmetini büromuz profesyonelleri tam kapsamlı şekilde gerçekleştirmektedir. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlık Hukuku Nedir?


Milliyet ve vatandaşlık gibi hakların ve bu hakların kazanılması, yitirilmesi ve aktarılması gibi durumların, hukuki düzenlemelerini içeren hukuk dalına vatandaşlık hukuku adı verilir. Uluslararası özel hukuka bağlı olarak her devletin kendi vatandaşlığına alacağı kişilere seçme hakkı vardır. Bu konuyla ilgili kurallar yazılı olarak hukukta ve pratikte uygulanmaktadır. Vatandaşlık hukuk kavramı niteliği açısından bakıldığında temelde kamu hukuku karakterlidir denebilir.
 

Vatandaşlık Avukatı İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?


Vatandaşlık işlemleri için bir vatandaşlık avukatı ile çalışmak işinizi ve süreci oldukça kolaylaştıracaktır. Vatandaşlık avukatı hizmeti için büromuz profesyonelleri ile çalışmanın yararlarını aşağıdaki gibi açıklanabilir;

- Vatandaşlık hukuku alanında uzman, bilgili ve deneyimli bir ekip olmamız.
- Başvurunuz gereği olan özel gereksinim ve amaçlarınız doğrultusunda size en uygun çözümü bulmamız.
- Süreçleri iyi bilmemizde dolayı en hızlı ve efektif süreci sağlamamız.
- Konuyla ilgili kilit yerlerle bağlantı gücü ve tecrübemizin olması.
- Başvuru reddi durumunda itiraz sürecini en doğru şekilde gerçekleştiriyor olmamız.

Vatandaşlık İşlemleri Süresi Ne Kadardır?


Vatandaşlık hukukunu konu alan dava süreçlerinin sonlanma süresi, mahkeme yoğunluğu, kurum yoğunluğu ve dosyanın içeriğinin detaylarına bağlı olarak değişim gösterir. Adalet Bakanlığı yargı için hedef süreler belirlemiş olsa da, davanın konusu ve süreçler, istinaf ve yargıtay süreçleri durumu değiştirebilmektedir. Dilekçenin hatasız ve eksiksiz olması ile evrakların eksiksiz tamamlanıp zamanında teslimi dahi süreyi etkileyebilmektedir. Bir davanın süresini kısaltmak için dosyanın çok iyi ve doğru şekilde takip edilmesi gerekir. Bu noktada da profesyonel bir destek almak ve vatandaşlık avukatı İstanbul için en iyi hukuk bürolarından biri olan FD Partners Hukuk Bürosu ile çalışmanız sayesinde, hem davanın olumlu sonuçlanması hem de dava süresi sizlerin yüzünü güldürecek sonuçlar sağlaması büyük olasılık olacaktır.
 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.