+90 216 606 55 00

İstanbul Göçmenlik Avukatı

Günümüz dünyasında ülkelerin en çok ağırlık verdikleri konuların başında göç ve göçmenler gelmektedir. Siyasi, savaş, hastalık, kuraklık, ekonomik gibi birçok farklı sebeplerden ötürü belirli bölgelerde belirli zamanlarda insanların bir yerden başka bir yere toplu olarak veya dağıtık bir şekilde göç ettiği görülmektedir. Bunların dışında diğer kategori olarak ayırabileceğimiz eğitim, çalışma, evlilik gibi birçok farklı gerekçeyle de başka ülkede yaşamak tercihinde bulunanlar olabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kaçak ve yasa dışı yollarla da göçler yaşandığı görülmektedir. Bahsi geçen bu durumlar hem ülkemizde hem de dünya genelinde yaşanabilmektedir.  Bu tür durumların beraberinde getirdiği birçok hususlar söz konusu olmaktadır. Özellikle hukuki boyutları bizim firmamız kapsamında olup bu alanda doğan ihtiyaçları karşılamak üzere hizmet vermekteyiz. Ülkemizin hemen her yerinde olmakla beraber özellikle İstanbul göçmen avukatı konusunda yoğun çalışmalarımız bulunmaktadır. Her geçen gün artan talepleri en iyi şekilde karşılayarak hukuki süreçlerin takibini yapmaktayız. Siz de göçmenlik hukuku alanında bilgi almak veya başvuruda bulunmak için web sitemizin iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.Göçmenler İçin Avukatlık Hizmeti


Ülkemizde çok sık karşılaştığımız bir durum olan göçmenlik konusunda gerekli hukuki düzenlemeler yapılarak uygulamaya konulmuştur. Sınır dışı geçişleri ve göçmenlerin giriş çıkışlarını düzenlemek, kontrol etmek ve takip emek amacıyla birtakım kurallar uygulanmaktadır. Bu kapsamda başta ulusal güvenliğin sağlanması ve sürdürülebilir olması hedeflenmektedir. Bunu yanı sıra nüfus kontrolü ve göçmenlerin göçtükleri yerdeki toplumsal hayata adapte olmaları, oradaki vatandaşlarla ve sosyal çevreyle ilişkileri ve yaşayışları düzene koyulmaya çalışılmıştır. Tüm bu çerçeveden bakılarak göçmenlerle ilgili haklar ve göçtükleri yerlerdeki vatandaşlarımızın haklarının gözetilerek korunması gibi konularda gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göçler, birçok farklı sebeplere bağlı oldukları için aynı zamanda pek çok farklı karışık problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle ulusal ve uluslararası arenada bazı çalışmalar yapılarak dış göçlerin düzenlenmesi hedeflenmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde de göçmenlik hukuku için önemli adımlar atılarak uygulanmaya başlanmıştır. Ülkemizde de bu kapsamda uluslararası hukuktan kaynaklanan durumların yanı sıra birtakım iç düzenlemeler de yapılarak yürürlüğe konulmuştur. Hem ulusal hem de uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde değerlendirilmesi gereken kapsamlı ve teknik bir konu olduğu için mutlaka alanında bilgili ve tecrübeli avukatlarla çalışılması önemlidir. Biz de göçmenlik hukuku kapsamında değerlendirilen tüm hukuki süreçlerde ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak adına çalışmalarda bulunmaktayız. Ayrıca detaylı bilgi için "Vatandaşlık Avukatı" başlıklı makalemizi de inceleyebilrisiniz.

Dilediğiniz zamanla bizimle iletişime geçerek profesyonel göçmen avukatı ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ya da doğrudan başvuruda bulunarak hizmet talep edebilirsiniz. Tüm bunları sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yürütmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.


Göçmenlik Avukatı Ne İşe Yarar?


İstanbul göçmenlik avukatı büromuza gelen tüm danışanlarımıza ihtiyaçları olan hukuki konularda gerekli desteği sağlamaktayız. Bu alanda uzun zamandır yürütmekte olduğumuz hukuki süreçler ve danışmanlık hizmetleri kapsamında oldukça tecrübeli avukatlar edinmiş bulunmaktayız. Göçmenlik hukukuna oldukça hâkim ve deneyimli avukatlarımız sizlerin taleplerini yasal çerçevede değerlendirerek en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Bu alanda;

- Türk vatandaşlığı alma (evlilik yoluyla, yatırımlar yoluyla vb. yolla),
- Oturma izni alma,
- Çalışma izni alma,
- Sığınma talebi gibi konularda sıkça talepler almaktayız.

Tüm bu talepleri en iyi şekilde karşılayarak siz değerli danışanlarımıza uzman desteği vermekteyiz. Tüm göçmenlik hukuku alanına dair varsa sorularınızı ve özel isteklerinizi bizi arayarak iletebilirsiniz. Ya da doğrudan firmamıza başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizlerin tüm hukuki işlerini büyük bir özveriyle yürüteceğimizden emin olabilirsiniz. Aynı zamanda menfaatinizi en iyi şekilde sağlamak adına süreci takip ederek başarıyla sonlandıracağımızdan emin olabilirsiniz. Vatandaşlık hukuku ile tüm konularda web sitemizin iletişim bölümünden şimdi uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Sıra Cetveline İtiraz Emsal Karar
    Sıra Cetveline İtiraz Emsal Karar içeriği sizlerle, Türkiye'nin alanında uzman avukatları ile hizmet veren firması FD Partners Hukuk Bürosu sizlerin hizmetindedir.
  • Aile Konutu Şerhi
    Çiftler arasındaki evlilik bağının devam ettiği süre boyunca birlikte ikamet edilen meskene aile konutu denir. Boşanma kararı alınmasının ardından ise bu konut hakkında şerh işlemi yapılması mümkündür.
  • Talep veya Önerileriniz İçin
    Değerli ziyaretçimiz görüşleriniz bizim için önemli, herhangi bir talep veya önerilerinizi iletişim formu aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.