+90 216 606 55 00

Şirket Kuruluş İşlemleri

Şirket kuruluş işlemleri konusunda avukatlarımız, şirketler hukuku alanında geniş bir yelpazede hizmet sunarak müvekkillerimizin iş süreçlerini güvence altına alır. Şirket kuruluşundan başlayarak birleşme ve devralma süreçlerine kadar, her aşamada müvekkillerimizin yanında olup sağlıklı bir hukuki altyapı oluşturmak için titizlikle çalışır.

Müvekkillerimizin ticari sözleşmeleri düzenleme, inceleme ve kurumsal hukuki danışmanlık ihtiyaçlarını karşılamak adına birleşme ve devralmalar avukatı ile sözleşme hukuku avukatı hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel olan uzman ekibimiz, kurumsal müvekkillerimizin iş stratejilerine uygun çözümler sunarak iş süreçlerini optimize eder. Ticaret ve şirketler hukuku ile alakalı tüm aşamalarda uzman avukatlarla çalışmanın önemi hakkında “Şirket Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Avukatlarımız, anonim şirket kuruluşu, limited şirket kuruluşu, yabancı şirket şube kuruluşu, irtibat bürosu kuruluşu ve serbest bölgede şirket kuruluşu işlemlerini baştan sona eksiksiz bir şekilde gerçekleştirir. Ayrıca, ticari olmayan dernek ve vakıf kuruluşları konusundaki hukuki süreçlerde de hâkimiyetimizle öne çıkıyoruz.

Anonim ve limited şirket kuruluşunda asgari sermaye şartları belirli olsa da, kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş halka açık olmayan anonim şirketlerin başlangıç sermayesi en az 100 bin TL olmalıdır. Ortaklık konusunda ise hem anonim şirketlerde hem de limited şirketlerde yabancı ortaklığa yönelik herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Şirket kuruluş işlemleri dâhil ticaret ve şirketler hukuku ile alakalı tüm konularda hukuki destek almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.Anonim Ve Limited Şirketlerde Kuruluş


6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'na uygun olarak, hem yerli hem de yabancı müvekkillerimize, anonim ve limited şirketlerle ilgili kuruluş, birleşme ve devralma konularında uzman danışmanlık sunuyoruz. Sizin için en uygun şirket yapısını oluşturmak ve süreçleri sorunsuz bir şekilde yönetmek için buradayız. Konu ile alakalı olarak “Limited Şirket Kuruluşu Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bu nedenle de Şirket kuruluş işlemleri konusunda, şirketler hukuku alanındaki deneyimli ekibimiz, müvekkillerimize özel çözümler sunarak iş dünyasında güvenilir bir partner olmayı amaçlar. İş dünyasındaki gelişmelere hızlı adapte olan avukatlarımız, 2 Ocak 2013 tarihinde hayata geçen Mersis uygulaması ile şirket kuruluş süreçlerini daha etkili ve verimli bir hale getiriyor. Şirket kuruluş işlemleri, başlangıcı çevrimiçi ortamda yapılan ve şirket ana sözleşmesinin entegre bir sistem sayesinde noter onaylı örneklerinin alındığı bir süreçle tamamlanmaktadır. Ticaret ve şirketler hukuku ile alakalı danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Belgelerinizi Hazırlayıp Başvuru Yapabilirsiniz


Şirketler hukuku avukatlarımızla, müvekkillerimizin anonim şirket kuruluşu, birleşme ve devralma süreçlerinde Türk ve yabancı müvekkillerimize hukuki danışmanlık sunuyoruz. Mersis sistemi üzerinden alınan 16 haneli Mersis Numarası ile notere gidilerek, noter onaylı şirket ana sözleşmesinin örnekleri alınabilmektedir.

İTO’nun Tescil ve Kuruluş işlemleri için gerekli belgeler, düzenlenip İTO bölge temsilciliğine ibraz edilerek şirket kuruluş başvurusu tamamlanmaktadır. Ticaret Sicil Müdürlüğü'nde tamamlanan sicil aşamasından sonra, ilgili vergi dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu re'sen bildirimde bulunmaktadır. Şirketin kuruluş bilgisi, Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilan edilerek, süreç halka duyurulmaktadır. Ticaret şirketler hukuku ile alakalı avukatlık hizmeti almak için web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ticaret Sicil Müdürlüğü'nden alınan şirket bilgisinden kısa bir süre sonra yerel vergi dairesinden vergi levhanızı alabilirsiniz. Ayrıca, şirketin imza yetkilileri, noterde imza sirküleri düzenleyerek kurumsal kimliği tamamlamaktadır.
Anonim şirketin kurulabilmesi için yine asgari 50.000 TL değerinde başlangıç sermayesi taahhüt edilmelidir. Yabancı ortaklık konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Kayıtlı sermaye sistemi tercih eden anonim şirketlerde başlangıç sermayesi 100.000 TL’nin altında olamaz. İşin özetinde ama şirketler hukuku avukatlarımız olarak, şirket kuruluş sürecinizde size özel çözümler sunarak, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir iş ortağı olmayı amaçlıyoruz diyebiliriz. Konu ile alakalı olarak “Anonim Şirket Kuruluşu Danışmanlığı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.