+90 216 606 55 00

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Dünya üzerinde sınırların neredeyse ortadan kalkmasının doğal bir sonucu olarak uluslararası ticaret hızla yaygınlaşmıştır. Bu durum şirketlerin ürün ve hizmetlerinin ayırt edici özelliklerini koruma ihtiyacını da ortaya çıkarmıştır.

Aynı zamanda bir sanatçının sanatının artık dünyanın her yerinde erişilebiliyor olması da sanat eserlerinin korunması ihtiyacını çok yükseltmektedir.

Bu korunma ihtiyacından yola çıkarak, fikri ve sınai mülkiyet hukuku alanında uzman genç ve dinamik avukat kadromuz marka tescili, telif ve patent hakları, endüstriyel tasarımlar ve faydalı model hakları, lisans sözleşmeleri, ticari sırların korunması ve haksız rekabet de dahil olmak üzere fikri ve sınai mülkiyet hukukunun her alanında bireysel ve kurumsal müvekkillerine danışmanlık hizmeti sunuyor ve uyuşmazlıklarından doğan davalarını takip ediyor.

FATİH DURAK & PARTNERS HUKUK BÜROSU bu perspektif ile genç, dinamik ve uzman kadrosuyla;

Fikri mülkiyet geliştiren ve lisanslayan, telekomünikasyon, internet, reklam ve medya gibi alanlarda faaliyet gösteren veya fikri mülkiyet portföyü satın alımı gibi fikri mülkiyet içeren işlemler gerçekleştiren bireysel ve kurumsal müvekkillerimize stratejik kararlar alabilmeleri için de hukuki destek,
Fikri mülkiyet ihlallerini tespit edebilmek için düzenli olarak tarama hizmeti verme,
Telif haklarının korunması,
Markalar ve patentler,
Endüstriyel tasarımlar,
Korsanlıkla mücadele uygulamaları ve dava aşamalarının yürütülmesi,
İnternet Yayıncılığı,
Web Sitesi Geliştirme ve İçerik Sözleşmeleri,
Alan Adı İhlallerinin Engellenmesi,
Alan Adı Alım ve Transfer Sözleşmeleri

Ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanında tüm mevzuatın güncelliğinin takibi başta olmak üzere Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku bağlamında tüm uyuşmazlıkların çözümü konusunda bireysel ve kurumsal müvekkillerine hukuki hizmetler vermektedir.

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.