+90 216 606 55 00

Şirket Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Avukatlık büromuz ve şirket avukatı hangi davalara bakar konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz. Bizler İstanbul merkezli olarak Türkiye genelinde uzman ticaret ve şirket avukatlarıyla hukuki hizmet sunuyoruz. İstanbul’da ticaret avukatı ya da şirket avukatı arayışınızda, size güvenilir çözümler sunuyoruz.

Öncelikle anonim şirketlerin sermayeleri 250.000,00 TL ve üzerindeyse avukat bulundurma zorunluluğu doğar. Hukuk büromuz bu zorunluluğun gerekliliklerini yerine getirerek, şirketinizin hukuki altyapısını güvence altına alır. Ayrıca ticaret ve şirket avukatları, şirketinizin hukuki konulardaki tüm davalara danışmanlık verir. Sermaye artırımından birleşme ve devralma davalarına, sözleşmelerin düzenlenmesinden danışmanlık hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterirler. Şirketler ve ticaret hukuku ile alakalı tüm konularda profesyonel destek almak için web sitemiz üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Şirket birleşme ve devralmaları, sermaye değişim davaları, şirketin tür değiştirmesi davaları gibi ticaret ve şirket hukukunda sıkça karşılaşılan davalara büromuzun avukatları çözüm üretir. Şirket avukatı neler yapar sorusu hakkında daha detaylı cevap alabilmek için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Ticaret Şirket Avukatının İşlevi Hakkında


Şirketiniz adına alacak takiplerini, davaları ve vergisel işlemleri titizlikle yöneten büromuzun avukatları, iş hukuku kapsamında şirketinizi korur ve hak kaybını önler. İstanbul Ticaret ve Şirket Avukatı ile çalışmanın en önemli avantajı, şirketinizin hak kaybına uğramamasını sağlamaktır. Ayrıca, iş hukuku, vergi işlemleri, alacak takipleri ve sözleşme yönetimi gibi kritik alanlarda size bilgi sağlar ve çözüm üretir. Ayrıca detaylı bilgi için “Şirketlere Hukuki Danışmanlık” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Avukatlık Büromuz, güçlü hukuki destek ile işletmenizi korur ve büyütür. Hukuki konularda sağlam bir partner arıyorsanız, avukatlarımız her zaman yanınızda. Yine İstanbul E-Ticaret Avukatı, ticaret hukuku konusundaki uzmanlığının yanı sıra, dijital platformlarda düzenlenen sözleşmeler, e-ticaret satışları ve elektronik ticaret uyuşmazlıkları konusundaki gelişmeleri yakından takip eder. Hukuki ve teknolojik bilgi birikimiyle avukatlarımızdan destek almak, işletmenizin güvencesi için önemlidir.

Avukatlarımız bir yandan sizlere çevrimiçi olarak online destek de sunmaktadır. İletişim sekmesinden doldurulan form sayesinde sizler de hızlı ve etkili çözümler alabilirsiniz.


Şirket Avukatına Vekâlet Nasıl Verilir?


Büromuzun avukatına vekâlet vermek, diğer davalara vekâlet vermekle benzerlik gösterir. Notere başvurarak ilgili avukatın bilgilerini ileterek vekâletinizi düzenleyebilirsiniz. Ticaret ve şirket hukuku davalarında Asliye Ticaret Mahkemesi görevlidir. Yetkili mahkeme ise genel yetki kuralları gereği davalı gerçek kişinin yerleşim yeri veya davalı şirketin merkezidir.
Büro avukatımız, işletmenizin dijital dünyadaki güvenliğini sağlar ve ticaret hukuku konusundaki uzmanlığıyla sizi güvende hissettirir. Profesyonel destek için lider adreste buluşun diyebiliriz. Avukatlarımız, sadece ticaret hukukunun değil, aynı zamanda dijital ticaretin karmaşıklığını anlama konusunda uzmanlaşmış bir hukuk profesyonelidir. Elektronik sözleşmeler, e-ticaret satışları ve dijital ticaret uyuşmazlıklarındaki güncel gelişmeleri yakından takip eder, işletmenizi bu dinamik alanda güvence altına alır. Büromuz avukatları, çevrimiçi ortamda sunduğu hukuki destekle işletmenizin ihtiyaçlarına anında çözümler sunar. Sitemiz üzerinden gerekli olan form ile hızlı ve etkili bir iletişim kurabilirsiniz.
Büromuzun avukatlarına vekâlet vermek ise noter aracılığıyla yapılan resmi bir süreçtir. Bu süreç, güvenli bir hukuki ilişkiyi başlatmanın temelidir ve noter onaylı vekâletname ile sağlanır. Ticaret ve şirket hukuku davalarında yetkili mahkeme Asliye Ticaret Mahkemesi'dir. Avukatlarımız, bu mahkeme nezdinde işletmenizin haklarını korumak ve adaleti temsil etmek için profesyonel bir yaklaşım sunar.

Kısacası şirket avukatı hangi davalara bakar konusunda tüm avukatlarımız, işletmenizi finans ve dijital dünyada güçlü bir hukuki temelle buluşturur. Profesyonel destek ve çözümlerle işletmenizin her adımında ve her davasında yanınızdadır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.