+90 216 606 55 00

İcra Avukatı

İcra avukatına başvuruların temelinde alacaklıların mağdur olması söz konusudur. Gerekli şahıs ya da kurumların belirtmiş olduğu tarihte borçlarını ifa edememesi durumunda icra avukatları devreye girmekte. Borçlu kendi rızası ile borcunu ödemediği takdirde devlet tarafından borcu ödemeye zorlanır. İşte bu gibi durumlarda icra avukatından alınacak destek büyük önem taşır. İcra avukatı mağdur olan alacaklının hakkını hukuk kuralları çevresinde arayarak en kısa sürede ödemelerin tamamlanması gerçekleştirir. Ayrıca konu ile alakalı olarak “İcra Takibi Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Borçlu ve alacaklı arasındaki anlaşmazlıklar zaman zaman kötü sonuçlara yol açabilir. Kendi imkânlarınız ile hareket etmek borçluyu kaçırabilir ya da aranızda daha büyük tartışmaların çıkmasına neden olabilir. Atılması gereken en doğru adım iyi bir icra avukatı ile ön görüşme sağlamak olacaktır. İcra avukatları bu süreçte gerekli işlemleri devreye sokarak borcunuzun tahsil edilmesini sağlar. Aynı zamanda bu zor ve yıpratıcı süreçte sizlere yardımcı olarak borç takibini kurallara uygun bir şekilde yürütür.

Avukat seçimi her zaman önemli bir husustur. İcra hukuku alanında uzman ve güven veren bir icra avukatıyla çalışmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu sayede çekişmeli geçen bu süreci kolayca yönetebilir ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Bu sektörde rakiplerini iyi tanıyan ve analiz eden bir büroyuz. Sizlere en iyi hizmeti sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. İcra iflas hukuku ile ilgili tüm konularda hukuki destek almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


İcra Avukatı Ve Önemi


Özellikle çekişmeli geçen borçlu alacaklı ilişkilerinde icra avukatına başvurmadan borçların tahsil edilmesi neredeyse imkânsız bir durum. Her türlü hukuku süreci titizlikle yürüten ve en ince ayrıntıyı planlayıp uygulayan bir avukat seçiminde bulanmanızı tavsiye ederiz. Hukuku alanda en ufak hata hak kaybına neden olabilir. Dolayısıyla vekâlet verdiğiniz avukatın başarısı önemli bir durumdur. İyi bir avukat seçiminde bulunmak birçok avantajı beraberinden getirir.
İcra davanızı yöneten ve hakkınızı savunan bir avukatınızın olması ilk avantajınızdır. Eğer alacaklı konumunda iseniz avukatınız karşı tarafa hukuki işlemleri başlatır. Bu sayede borçludan ödemeleriniz alınarak, kısa sürede tarafınıza iletilir. Eğer borçlu taraf iseniz, karşı tarafla borç hakkında görüşmeler ayarlanır. İcra avukatı aracılıyla alınan hizmet kapsamında borçlunun tüm süreçleri takip edilir. Süreç tamamlandıktan sonra dava dosyası kapatılır.

Bu tür zahmetli ve bazen uzun süren süreçte hukuki destek almak büyük önem taşır. Seçim yaparken deneyim, daha önceki dosyalar ve kazanma durumu dikkate alınmalıdır. Unutmayın ki işini iyi yapan bir avukat her zaman hayatınızı kolaylaştıracaktır. İcra hukuku ile ilgili avukatlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden uzman avukatlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


İcra Avukatının Özellikleri


İcra avukatları borçlu ve alacaklı arasında anlaşma sağlayan yetkili kişidir. Alacaklı borcunu alamama durumunda icra avukatından destek alarak ödemelerini talep etmektedir. Bu süreç icra ve icra müdürlükleri aracılıyla tamamlanır. Taşınır ve taşınmaz varlıklar tespit edilerek icra kanunu kapsamında borcun tahsili gerçekleşir. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden icra iflas hukuku alanında uzman ve deneyimli avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

İcra avukatında bazı önemli özellikler aranır. İyi bir avukat problemler karşısında çözüm ürütmeyi bilmelidir. Birden fazla görev ve sorumluluğu alarak yönetme becerisine sahip olmalıdır. Her daim meslek etiğine uygun hareket etmeli ve hukuk sürecini yakından takip etmelidir.

Gerektiği durumlarda sözle gerektiği durumlarda da yazılı iletişim kanatlarını etkili bir şekilde kullanabilmelidir. Olumlu davranışlar sergilemeli ve motivasyonu hep yüksek olmalıdır. Planlı ve düzenli çalışmalar yürütebilmelidir. Ayrıca ikna kabiliyeti konusunda başarılı olması da gereklidir. Bu özelliklere sahip olan icra avutanının işinde iyi olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.