+90 216 606 55 00

İstanbul İcra Avukatı

İcra avutanının görevleri arasında alacakların ödenmesi, alacakların takibi ve ihtiyati haciz gibi işlemler yer almakta. İstanbul’da uzun yıllardır var olan hukuk büromuzda sizlere en iyi hizmeti sağlamaktayız. İcra avukatlarımız bu süreçte icra takibini başlatarak haciz durumlarında karşılıksız çek ve senet tahlili gibi hizmet olanakları sağlamaktadır. Ayrıca istirdat davalarının açılmasını veya takibini borçlu ve alacaklı itiraz işlemlerinin başlatılması, iflas durumu ve iflasın ertelenmesi davalarında sizlere yardımcı olmaktadır.  İcra hukuku ile alakalı davaların hazırlanması ve iptali gibi aşamaları yakından takip ederek şahıs veya kurumsal olarak müvekkillerimize en doğru avukatlık hizmeti sağlamaktayız. Detaylı bilgi için “İcra Avukatı” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Günümüzde çoğu nedenle birlikte borç yapma borç verme gibi durumları yaşamaktayız. Bu durum karşılıklı borç ilişkisini beraberinde getirmekte. İki tarafında mağdur olduğu durumlar ne yazık ki sıklıkla görülmekte. Bu süreci doğru ve hukuk kurallarına uygun yönetebilecek tek kişi ise icra avukatlarıdır.  Alacaklıların karşı taraftan borcunu tahsil edememesi durumunda alacaklarına nasıl kavuşabileceğini belirleyen hukuk dalı icra hukuku olmakta. İcra hukuku alacaklının mağdur olma durumunda karşı tarafın tüm mal varlıklarına, banka hesaplarına ve diğer haklarına devlet kapsamında el konulması demektir.

İflas hukukunda ise iflası gerçekleşmiş olan şahsın iflasına karar verilmekte. Ardından borçlu durumunda olma nedeniyle icra kapsamında tüm malvarlıklarına el konularak paraya çevrilmektedir. Bu sayede alacaklının hakkı paraya çevrilerek tahsil edilmiş olur. Kanun kapsamında icra ve iflasa yönelik tüm takip yolları belirtilmiştir. Bu aşamaların düzenli ve planlı bir şekilde yönetilmesi için mutlaka bir icra hukuku alanında deneyimli avukatlardan yardım alınmalıdır. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşarak detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


İstanbul Hukuki Danışmanlık Hizmeti


İstanbul’da hukuku danışmanlık hizmeti almak isterseniz deneyimli avukat kadromuzla tanışabilirsiniz. Her bir avukatımız müvekkillerine icra sürecinin her anını detaylı olarak anlatır. Bilgi verir ve mevcut durum değerlendirmesi yapar. Borçlu ya da alacaklı durumunuza göre bir yol belirleyerek hareket ederler. Bu sayede İcra dosyanızı kusursuzca hazırlayarak en az maliyetle kapatılması sağlanır. İcra takibi hizmetinde icra avukatı takibi başlatarak bu süreçte sizlere rehberlik eder. Gerekli evrakları hazırlayarak icra dosyasını oluşturur. Sonrasında planlamış olduğu takibini en iyi şekilde tamamlar. İcra avukatları gerekli olduğu durumlarda haciz işlemlerini başlatarak borçlunun mal varlığına el koyabilirler. Bu süreçte yasal prosedürleri uygulayarak sizlere vekillik ederler. İcra avukatlarının görevleri arasında en temel hizmet alacaklının borcunu tahsil etmesidir. İcra takibi hakkında detaylı bilgi için “İcra Takibi Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Avukatlarımız alacaklarınızın tahsilinde gerekli yasal düzenlemeleri yaparak mümkün olan en yüksek meblağı sizler için talep ederler. İcra takibi sonlandıktan sonra icra avukatı icra sürecinin sonunda her türlü hukuku mesele ile ilgilenir. Oluşabilecek problemleri önceden planlar ve önüne geçer. Verilen hizmet alacaklı ya da borçlu olma durumuna göre değişebilir. İcra hukuku ile ilgili tüm sorularınız için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


İcra Avukatıyla Çalışmanın Avantajları


İcra avukatıyla çalışmak sizler için her zaman çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Ancak iyi bir avukat seçiminde bulunmaya da özen göstermelisiniz. İcra avukatları karşı taraf ile aranızda oluşan olumsuzlukları adil bir şekilde çözüme ulaştırır. Mevcut durumu analiz ederek müvekkilinin hakkını en iyi şekilde savunur. Alacağınız hizmet durumunda tecrübesi olamayan ve ruhsatsız çalışan avukatlardan kaçınmanızı önermekteyiz. Aksi halde yapılan hata telafisi zor bir durum alabilir. Konu ile alakalı olarak “İcra Davası Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.  

İstanbul’da tüm uyuşmazlıklarda en iyi çözüme sizlere sunan bir ekibiz. Müvekkillerimize güven vererek profesyonel bir hizmet sağlamaktayız. Haklarınızı koruyarak adil bir sonuca ulaşmak için elimizden gelenin fazlası yapmaktayız. Aklınıza takılan tüm sorular için dilediğiniz an web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

    
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.