+90 216 606 55 00

Boşanma Davası Ücreti ve Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma davaları, çiftlerin ayrılma kararlarını resmiyete dökme amacıyla sürdürülür. Her davanın belirli farklılıkları olacağından boşanma davası ücreti ve boşanma avukatı ücretleri değişiklik gösterebilir. Ulusal ve yerel baroların almış oldukları kararlar doğrultusunda taban ücretler belirlenmiş olsa da ücretlerin farklı olması son derece normaldir. Genel olarak asgari ücretten az olmamak kaydıyla belirlenen dava ücretleri, talep ve beklentilere paralel biçimde artabilir.

Dava ve avukat ücretlerini net olarak öğrenmek istiyorsanız, web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra dava süresince değişken durumlar doğrultusunda fiyatların değişebileceğini de bilmelisiniz. Aile hukuku ile ilgili tüm konularda uzman avukatlarımıza ulaşarak hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Boşanma Davası Ücreti Nasıl Belirlenir?


Boşanma davanız için ortaya çıkan tutarlar, bazı faktörlerin göz önüne alınması sonucunda belirlenmektedir. Ücretleri değiştiren etkenlerin titizlikle değerlendirilmesi ise maddi açıdan ekstra rahat etmenize katkıda bulunur. Konusunda uzman avukatlarımız aracılığıyla alacağınız destek için ödenmesi gereken ücretleri değiştiren bazı faktörler ise aşağıdaki gibi sıralanır:

• En önemli konuların başında boşanma türü gelir. Anlaşmalı ve çekişmeli davalar için doğal olarak ücretlerin farklılaşması kaçınılmazdır.
• Dilekçe hazırlanması ve mahkemeye başvuruda bulunulması durumları, fiyatları etkiler.
• Velayet konusunda atılması gereken ek adımlar, ücretlerin seviyesini ortaya çıkarır.
• Mal paylaşımları için yaşanan anlaşmazlıkların çözüm süreci, fiyatlara doğrudan yansır.
• Boşanma davası dışında tazminat davası talepleri de ayrıca değerlendirilir.
• Boşanma sebebi doğrultusunda açılan davaların konuları ve avukatın ek çalışmaları, ücretleri belirler.
• Resmî kurumlar tarafından belirlenen rakamların üzerine vergilerin eklenmesiyle ücret tarafınıza iletilir.

Yukarıda yer alan faktörler ve görüşmenin ardından yapılacak değerlendirmenin hemen sonrasında fiyatlar belirlenmektedir. Aile hukuku alanında uzman avukatımızın durumunuzu titizlikle analiz etmesi ve boşanma konusu ayrıntılarına göre hareket etmesi, manevi açıdan yaşamış olduğunuz sorunları maddi yönden telafi etmeyi amaçlar. Ekibimiz, mümkün olan en avantajlı biçimde davanızın tamamlanması adına ödemiş olduğunuz ücretin çok üzerinde bir destek sunar. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden dilediğiniz an uzman avukatlarımıza ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avantajlı Boşanma Avukatı Ücretleri


Boşanma avukatına ödemeniz gereken ücretler her ne kadar farklı etkenlere göre hesaplanıyor olsa da hukuk büromuzla temasa geçerseniz, çok daha avantajlı olursunuz. Çünkü ücretlerden daha çok faydanıza atacağımız adımlara odaklanırız. Sorunlarınızın giderilmesi noktasında hukuki haklarınızı tam anlamıyla savunarak, avantajlı sonuçlara ulaşmanızı hedefleriz. Süreçlerin tamamında sizinle yol arkadaşlığı yapar ve davanızı başarılı şekilde tamamlamak adına var gücümüzle çalışırız. Boşanma davalarında avukatın önemi hakkında “Boşanma Avukatı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İşimize gösterdiğimiz özeni, fiyat konusunda da kesinlikle göz ardı etmemekteyiz. Maksimum düzeyde avantajlı bir ödeme yapmanız için fazlasıyla destek sunuyoruz. Bu sayede hâlihazırda ücret konusuna odaklanmanıza gerek kalmadan boşanma evreleriyle ilgilenmeniz de ekstra kolay bir hale gelir. Siz de yaşadığınız negatif durumları en azından maddi açıdan pozitife çevirmek adına geç kalmadan bizimle iletişime geçmelisiniz. Böylelikle yapacağımız etkili değerlendirmenin ardından hassas hesaplama işlemlerimizle avantajlarınız da doğal olarak artar. Bizimle irtibat kurmak içinse iletişim numaralarımızı her zaman kullanabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.