+90 216 606 55 00

Çekişmeli Boşanma Nedir?

Evli çiftlerin zaman içerisinde yaşamış oldukları problemler neticesinde boşanma işlemleri başlar. Boşanma davalarının genel olarak iki farklı türü vardır. Her ne kadar pek çok farklı sebep boşanma için ön plana çıkabiliyor olsa da davalar çekişmeli ve anlaşmalı olarak iki şekilde gerçekleştirilir. Çiftlerin en çok merak ettiği tür için çekişmeli boşanma nedir benzeri soruların ortaya çıkması da son derece normaldir. Adından da anlaşılacağı üzere çekişmeli boşanma, kişilerin önemli anlaşmazlıklar yaşadığını ve fikir ayrılıklarının yoğun olduğunu ifade etmektedir. Ayrıca “Boşanma Sebepleri Nelerdir?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davalarında genel olarak bir çiftin açmış olduğu davayı karşı taraf kabul etmez. Bu duruma çiftlerden herhangi birinin boşanmak istememesi veya şartlarda anlaşamaması gibi hallerde oldukça sık rastlanır. Bunun yanı sıra boşanma konusunda haklı sebepleriniz varsa dava ne kadar zorlayıcı olursa olsun, sonuca ulaşmanız olasıdır. Aynı zamanda hukuk büromuzdan aile hukuku ile ilgili konularda profesyonel destek almanız durumunda yasal haklarınızı çok daha rahat bir şekilde koruyabilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.


Çekişmeli Boşanma Davası Sebepleri


Çiftlerin evlilik bağlarının devam ettiği süre içerisinde birçok sorunla karşı karşıya kalması mümkündür. Yaşanan zorluklar kişilerin arasındaki bağı zedelemeye başladığında veya bir taraf kusurlu davranışlarda bulunduğunda çekişmeli davalar ortaya çıkar. Özellikle bazı sebepler bu davaların çok daha haklı biçimde açılmasını fazlasıyla kolay bir hale getirir. Genel olarak çekişmeli davaların bazı sebepleri ise aşağıdaki gibidir:

• Çiftlerden birinin eşinin hayatına kastetmesi
• Eşe karşı oldukça kötü muamelede bulunulması
• Onur kırıcı davranışların gerçekleştirilmesi
• Haysiyetsiz bir hayat biçiminin benimsenmesi
• Küçük düşürücü suçların işlenmiş olması
• Çiftlerden birinin zina yapması
• Evin ve eşin terkedilmesi
• Akıl hastalığına sahip olunması
• Evlilik birliğinin doğrudan temelden sarsılması
• Şiddetli geçimsizliğin yoğun oranda yaşanması

Yukarıda bulunan sebeplerin sayısını fazlasıyla arttırmamız mümkündür. Doğal olarak her evlilik içerisinde farklı olayların meydana gelme ihtimali de bulunur. Bu yüzden durumunuzun enine boyuna değerlendirilmesi noktasında mutlaka bizimle iletişim kurmanız gerekir. Aile hukuku alanında uzman avukatlarımızın yapacağı titiz analizlerin ardından yasal haklarınızı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden hukuk büromuza ulaşarak detaylı bilgi ve hukuki destek alabilirsiniz.


Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı


Çekişmeli bir şekilde gerçekleştirilecek olan boşanma davanız için avukat seçiminiz son derece kıymetlidir. Eğer hukuk büromuzla iş birliği yaparsanız, en iyi şekilde haklarınızın savunulacağından emin olabilirsiniz. İlk temasınızın ardından başlattığımız analiz sürecimizle birlikte yasal çerçevede elde edebileceğiniz kazanımlar tarafınızla paylaşılır. Velayetten nafakaya ve mal paylaşımından tazminat haklarınıza kadar tüm aşamalar, profesyonel biçimde takip edilir ve en iyi sonucu almanız kolaylaştırılır.

Boşanma davalarında hayalci olarak değil, aile hukukuna göre durumunuzun incelenmesi ilerleyen dönemde yaşayabileceğiniz sorunları en baştan ortadan kaldırır. Bu sayede alabileceğiniz sonuçları bilerek ve olası risklere karşı hazır olarak beklemeniz sağlanır. Her türlü olasılığı hesaplayan avukatlarımız, davanızın başarıyla neticelenmesi adına özel yöntemlerinden faydalanır. Haklılığınızın ispati noktasında yasal olarak tüm adımlar tarafımızdan kusursuz biçimde atılmaktadır. Aile hukuku ile ilgili tüm konularda destek almak için web sitemizin iletişim bölümünden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Ticaret Hukuku Danışmanlığı Neleri Kapsar?
    Ticaret hukuku danışmanlığı neleri kapsar konusunda hukuk bürosu olarak sizlere detay vermek isteriz. Ticaret hukuku, ticari faaliyetleri düzenleyen ve bu alanda ortaya çıkabilecek sorunları çözen bir hukuk dalıdır.
  • Anonim Şirket Kuruluşu Danışmanlığı
    Anonim şirket, genellikle orta ve büyük ölçekli yatırımcıların tercih ettiği bir şirket türüdür. Yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte limited şirketlere benzerlik gösterse de, daha iyi bir yönetim modeli sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir.
  • Kiralananı Göstermeye İzin Davası
    Kiracı, bakım, satış ya da sonraki kiralama için zorunlu olduğu ölçüde, kiraya verenin ve onun belirlediği üçüncü kişinin kiralananı gezip görmesine izin vermekle yükümlüdür.
E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.