+90 216 606 55 00

Tek Celsede Boşanma

Boşanma davaları pek çok farklı sebep doğrultusunda açılabilir. Kişilerin yaşamış oldukları problemlere göre çekişmeli ve anlaşmalı boşanma olmak üzere iki farklı tür bulunmaktadır. Çiftlerin fikir birliğine vararak tüm konular hakkında anlaşmasıyla gerçekleşen ayrılıklara anlaşmalı boşanma denir. Detaylı bilgi için “Anlaşmalı Boşanma Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Tek celsede boşanma ise anlaşmalı boşanma anlamına gelmektedir. Maddi ve manevi her türlü konu üzerinde eşinizle mutabık kalabilirseniz, tek celsede işlemlerinizin bitmesini sağlayabilirsiniz.

Boşanma davanızın tek celsede bitmesi için öncelikle uygun koşulları içeren bir boşanma protokolü hazırlamanız son derece önemlidir. Protokol içerisinde yer alan maddelerin tamamının hâkim tarafından kabul görmesi sonrasında ise ilk duruşmada evliliğiniz sonlanabilir. Bu aşamada alanında gerekli uzmanlığı taşıyan avukatlarımızın destekleri de oldukça kıymetlidir. Protokolde bulunan tüm maddelerin doğru analizler nihayetinde kaleme alınması durumunda hızlı bir şekilde boşanmanın gerçekleşmesi mümkündür. Tek celsede boşanma ve diğer tüm aile hukuku ile ilgili konularda hukuki danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Tek Celsede Boşanma Koşulları Nelerdir?


Eşinizden tek celsede boşanmak istiyorsanız, bazı kritik koşulları karşılamanız son derece önemlidir. Bu sayede beklediğiniz gibi çok geçmeden ayrılığın resmiyet kazanmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak tek celsede boşanmak için dikkat edilmesi gereken koşullar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

• Öncelikli olarak hukuk büromuzla iletişim kurmanız gerekir. İlk görüşmenin ardından detaylı bir inceleme gerçekleştiren uzman avukatlarımız, eşiniz veya eşinizin yasal temsilcisiyle de irtibata geçer.
• Hazırlanacak protokol içerisinde başta velayet ve nafaka olmak üzere tüm konular titizlikle ayrıntılandırılır.
• Velayeti alacak eş ve almayacak eşin yasal hakları açık bir şekilde ifade edilir.
• Eşlerin maddi durumuna göre karar verilen nafakaya dair detaylar ve ödenme süresi gibi konular net biçimde ortaya konur.
• Ortak varlık ve borçların paylaştırılması konusu da protokol içerisinde yer alır.
• Protokolün mahkemeye sunulması için evliliğin nikah tarihi itibariyle en az 1 yıldır devam ediyor olması gerekmektedir.
• Boşanma davasını eşlerin birlikte açmasının yanı sıra birinin açtığı davayı diğerinin de kabul etmesi yeterlidir.
• Protokol üzerinde her iki eşin de ıslak imzası bulunmalı ve anlaşmanın onaylandığının hâkim huzurunda kabul edilmesi şarttır.

Yukarıda bulunan hususlar doğrultusunda tek celsede davanızın sonuçlanması yüksek bir olasılıktır. Bununla birlikte protokol şartlarının mahkeme tarafından kabul görmemesi durumunda davanız çekişmeli olarak devam edebilir. Bu yüzden web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden aile hukuku alanında uzman avukatlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.


Tek Celsede Boşanma Avukatı


Eşiniz ile almış olduğunuz boşanma kararının ardından durumunuzu net biçimde göstermek adına yasal zeminde bir anlaşma gerçekleştirmeniz gerekir. Hukuk büromuzun tecrübeli avukatları, aile hukukuna tam anlamıyla hâkim oldukları için tüm sorunları rahatlıkla ortadan kaldırır. Tek celsede davanızın sonuçlanması adına tüm hukuki yöntemler tarafımızdan ustalıkla kullanılır.

Tek celsede davanızın bitmesi adına baştan sona kontrollü biçimde hareket edilmesi son derece değerlidir. Genel boşanma sebeplerinin yanı sıra özel nedenlerinizin de göz önünde bulundurulması, daha hızlı sonuç almanızın önünü açar. Protokolün doğru bir şekilde hazırlanmasının bir diğer kritik noktası ise hâkimin kabul etmesi halinde doğrudan geçerlilik kazanacağıdır. Bu yüzden yasal haklarınızın tüm yönleriyle ele alınarak avukatlarımız aracılığıyla korunması, kazanımlarınızı doğrudan arttırmaktadır. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden avukatlarımızla dilediğiniz an görüşme sağlayabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.