+90 216 606 55 00

Kadıköy İş Davası Avukatı

İşçi ya da işveren tarafından haksızlığa uğranıldığında bu durumun giderilmesi için iş davası açılır. Gelişen iş hacmi nedeni ile günlük hayatta sıklıkla işverenler ve işçiler arasında uyuşmazlıklar olabiliyor. Taraflar aralarındaki anlaşmazlıkları çözemediklerinde haklarını aramak için iş mahkemelerine başvurur. Daha çok işçiler bu alanda davacı olsa da haksızlığa uğradığını düşünen işçilerde bu davalarda davacı konumunda olabilir. İş hukuku alanında uzman arayışlarınızda Kadıköy İş Davası Avukatı olarak taleplerinize yanıtlar vermekteyiz. İş davalarındaki tecrübemiz, iş hukuku alanındaki bilgi ve birikimlerimiz ile müvekkillerimize profesyonel hukuki destekler sunmaktayız.

İş hukuku ile ilgili tüm başlıklarda firmamızdan taleplerde bulunabilirsiniz. İşten çıkarılmalar, iş sözleşmeleri, işçi haklarının ihlali gibi tüm iş davalarında yasal prosedürlere uygun şekilde hakkınızı savunmaktayız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımıza ulaşarak detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Kadıköy İş Davası Avukatı Hizmetleri


Hukuki olarak başvuru yapılacak iş davası türleri vardır. Yaşanılan soruna uygun kategorilerde hukuki süreçler başlatılır. En etkili ve hızlı bir şekilde yaşanılan haksızlığın giderilmesi için iş davası avukatlarımızdan destek alabilirsiniz. İş davası olarak destek talep edebileceğiz başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

-İş kazası tazminat davası
-İşe iade davası
-Kıdem tazminatı için alacak davası
-İhbar tazminatı için alacak davası
-Hizmet tespit davası
-Kötü niyet tazminat davası
-Fazla mesai için alacak davası
-Haklı fesih davaları
-Maaş alacakları için davalar

Uygulama aşamasında en çok karşılaştığımız davalar işe iade davaları, iş kazalarına bağlı tazminat davaları olabiliyor. Hangi başlıkta olursa olsun 7036 nolu İş Mahkemeleri Kanunu’na uygun olarak hukuki süreçler takip edilir.


İstanbul İş Davası Avukatı


İş hukuku ile ilgili her türlü konuda işveren ve işçiler arasındaki uyuşmazlıkların çözümlenmesi adına danışmanlık, arabuluculuk ve Kadıköy İş Davası Avukatı hizmetleri sunmaktayız. Tüm iş davası türlerinde hizmetler vermekteyiz. Bu başlıklar çerçevesinde sunduğumuz hizmetlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

-Güncel mevzuatlarla uyumlu olacak şekilde sözleşmelerin hazırlanmasında
-Çalışan ve üçüncü kişiler yönünden işverenlerin kusursuz sorumlulukları hakkında davalar
-Çalışanların yaralanma, iş göremezlik ve ölüm hallerine ilişkin davalarda
-Ekonomik nedenler, performans düşüklüğü gibi haklı nedenlerden dolayı iş sözleşmelerinin fesh edilmesi
-İşçi ve işyeri güvenliği konusunda danışmanlık verilmesi
-Çalışanların ve işverenlerin hakların korunması için danışmanlık verilmesi
-Fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinlere ilişkin davalar
-İhbar, kıdem ve işe iade davaları

İş davalarının tümü iş mahkemelerinde görülür. Yürütülen tüm davalarda iş hukuku ve yasal düzenlemeler kapsamındaki prensipler baz alınır. Türkiye’de iş haklarının korunması ve iş ilişkilerinin düzenlenmesi için bazı düzenlemeler ve yasalar bulunur. Bunlardan biri olan el Sağlık 4857 sayılı iş kanunu ile iş sözleşmeleri, iş güvenliği, iş sağlığı ve işçi hakları düzenlenir. 5510 sayılı Sosyal sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunu ile işçilerin sosyal güvenlik hakları belirlenir. İş mahkemeleri kanunu iş hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünü düzenler. İş sağlığı ve güvenliği kanunu işe de iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği konuları düzenlenir.

Tüm bu kanunlar kapsamında hukuki destekler sunmaktayız. İşçi hakları ve iş hukuku alanında alanın da uzman ve deneyimli avukatlarımız ile çalışmalar yürütmekteyiz. Müvekkillerimizi iş hukuku konusunda bilgilendirerek haklarını savunmaktayız. İşçi davalarında temsil ederek sorunların yasal olarak çözümü hedeflemekteyiz. İş hukuku uzman bir iş davası avukatıyla yönetilmesi gereken bir süreçtir. Herhangi bir hak kaybı olmaması için sürecin en doğru şeklinde takip edilmesi ve en kısa zaman içerisinde davaların çözülmesi ile yaşanan mağduriyetlerin hızlı bir şekilde düzeltilmesi ilkesi ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden iş hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.