+90 216 606 55 00

Patent Başvurusu Avukatı

Patent başvurusunda avukat desteği almak mantıklı bir karar olacaktır. Patent avukatı, patent ya da marka talebi olan müvekkiller için gerekli olan hukuki sürecin yönetilmesini sağlar. Patent avukatı ayrıca patent ve marka başvurularında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek ve size hukuki yol göstermek için hizmet sağlayan kişilerdir. Marka ve patent hakkından yararlanmak isteyenlerin başvurularını eksiksiz ve doğru yapmaları gerekir. Bilindiği gibi bu haklar sınai mülkiyet hakları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla da müvekkillerin tescil yapabilmesi için gerekli hukuki süreci iyi yönetebilmesi ve istenen evrakları doğru hazırlanması gerekir.

Marka ya da patent hakkı fark etmeksizin bu hakların iyi korunması gerekir. Korunma için de sınai mülkiyet hakkının genel ve istisnai düzenlemeleri hakkında detaylı bilgi gerekir. Bu detayları da ancak hukuk eğitimi almış deneyimli avukatlar bilir. Parka ve patent hakkını iyi korumak hem ekonomik açıdan hem de prestij açısından büyük önem teşkil eder. İşinizi şansa bırakmamak için hukuki destek almalısınız. Hukuki destek için de büromuzu ziyaret edebilir ya da web sitemizin iletişim bölümü üzerinden fikri mülkiyet hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


Patent Avukatının Ehemmiyeti


Hukuki hakların en iyi şekilde yönetilmesi ve korunması açısından patent avukatıyla çalışmak gerekir. Kişinin patent hakkında bilgili olması ya da süreci iyi yönetebilecek kabiliyette olması problem yaşamayacağı anlamına gelmez. Çünkü bu alanda kendini geliştirmiş ve işinde başarı sağlamış bir patent avukatıyla anlaşmak her zaman avantaj sağlar. Patent avukatı patent başvuru sürecine hakimdir ve başvurunun nasıl yapılması gerektiğini bilir. Ayrıca talep edilen evrakların hazırlanmasını sağlayarak müvekkiline destek olur.

Patent başvurusunda deneyimli olan avukat sürece hakimdir. Bu durum kişinin maddi ve manevi açıdan zarara uğramasını önler. Hak sahibine patent hakkında detaylı bilgiyi aktararak hakkını nasıl koruması gerektiğini anlatır. Eğer patente ilişkin yeni değişiklikler bulunuyorsa tescili yeni durumuna uygun olarak düzenler. Sizlerde patent hakkınızın tam bir anlamıyla korunması ve hak kaybının önlenmesi için alanında uzmanlaşmış patent avukatlarından yardım alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numaralarımız üzerinden hukuk büromuza ulaşabilirsiniz.


Patent Avukatı Görevleri Nelerdir?


Patent avukatı görevleri kapsamlı bir konudur. Ancak genel anlamda bahsetmek gerekirse ilk olarak marka ve patent tescilinde süreyi iyi bir şekilde yönetmek patent avukatı görevleri arasında yer almaktadır diyebiliriz. Eğer marka talebi ret ile sonuçlanmışsa bu durumda yargı yoluna başvurmak avukatın görevidir. Hukuku danışmanlık sağlayarak marka uygunluğu araştırmasında bulunur. Patent ve marka sorgulama işlemlerini yapar. Markayı hukuken korur ve savunur. Olası bir marka hak ihlali gözlemlenirse gereken hukuki süreci başlatır ve yönetir.

Patent hakkında devir işlemleri yapılacaksa ve bu yöndeki lisans sözleşme uygulamasının hukuki sürecinde yardımcı olur. Patent avukatı ücretleri merak edildiğinde kesin bir meblağ çıkarmak zordur. Çünkü ücretin belirlenmesinde bazı etkenler bulunur. İşin mahiyeti, verilen hizmet durumu ve müvekkil ile yapılan görüşme sonucunda hesaplama yapılır ve bir ücret ortaya çıkartılır. Avukat ücreti belirlenmiş olan asgari tutarın altında olmaz. Fakat bu tarifenin kesin olarak uygulandığını söyleyemeyiz. Hukuki destek ve avukat ücretlerimiz hakkında daha fazla bilgi için iletişim numaramız üzerinden görüşme ayarlayabilirsiniz. Böylece randevu oluşturabilir ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.