+90 216 606 55 00

Kadıköy İcra Avukatı

Kadıköy icra avukatı olarak alacaklıların hakkını hukuki kurallar kapsamında yöneterek tahsil etmekteyiz. İcra ve iflas hukuku özel borç ilişkilerinden kaynaklanan tüm borçlu ve alacaklı hakkını konu alan bir hukuk dalıdır. Alacaklarını talep eden birey ya da kuruluşların devlet kontrolünde kavga dövüşe girmeden hakkını savunması için icra avukatlarımız çalışmalarını yürütmekte. Talep ve isteklerinize göre hareket ederek hukuk kurallarına aykırı olmadan tüm alacaklarınızı sizler adına alarak teslimini sağlamaktayız. Hukuk ofisimizde siz değerli müvekkillerimizin hak taleplerini yerine getirmekte ve bu vizyon doğrultusunda hareket etmekteyiz.

İcra hukuku dalında çalışan avukatlar alacaklıların haklarını icra dairelerinden yürüterek müvekkillerine ulaştırmaktadır. Ya da borçlunun borcunu ödeyememesi durumunda uygun plan ve düzenlemeler çıkartarak orta yolu bulmaktadır. Avukatlarımızın görevleri arasında icra takibi başlatma, haciz işlemleri, haczedilmiş malın satışı ve itiraz durumları yer almaktadır. İcra takibi hakkında detaylı bilgi için “İcra Takibi Başlatma” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İcra iflas kanunu oldukça geniş ve kapsamlı bir daldır. Dolayısıyla da işini iyi yapan bir icra avukatı seçimi önemli bir faktördür. Hukuk büromuzda her türlü icra haciz işlemlerini sizler adına yürütmekteyiz. Borç, senet, menfi tespit, istirdat ve itiraz işlemlerinizin yapılması için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden uzman avukatlarımızla irtibat kurabilirsiniz.


İcra Takip Türleri


Türk hukuku kapsamında borcun takibi belge niteliğine ve türüne göre değişkenlik göstermekte. Bu durumda da farklı hukuk alanlarına göre farklı takip yolları oluşturulmuştur. Bunların her biri için ayrı ayrı belge ve prosedürler öne sürülmüştür. Alacağı olduğu halde elde edemeyen şahıs ve kurumlar için genel takip yolları mevcuttur. Bu yollar ilamlı ve ilamsız olarak gruplandırılmıştır. Hukuk ve danışmanlık hizmeti veren büromuza gelerek icra takip türünüzü seçebilir ve mağduriyetinizi giderebilirsiniz.

İlamsız icra takibi genellikle elinde borç, senet ve yazılı hiçbir belgeye sahip olmayan kişilerin alacağını elde etmek için başvuracağı takip yoludur. İlamsız icra takibini oluşturan temel etken para birimidir. Yapılan başvuru para konusu olmayan bir durum ise bu yöntemden faydalanılamaz. İlamsız takip yöntemi mahkeme kararı olmadan uygulanabilir. Atılması gereken ilk adım icra dairesine giderek icra takibinin başlatılmasını sağlamaktır. Başvurunun ardından borçluya ödeme emri giderek maksimum 7 gün süre verilir. Borçlu bu süre içerisinde borcunu ödeme ya da itiraz hakkına sahiptir. Eğer bu süre zarfında ödeme yapılmaz ya da itiraz gerçekleşmezse icra takibi kesinleşir. Ardından icra hukukunda var olan diğer aşamalar devreye girer. Bu aşamalar sorgu, haciz ve satış işlemleri olarak borçlu şahsa uygulanır. İcra takip türleri ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numaraları ve whatsapp hattı üzerinden icra hukuku alanında uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.


İcra Hukukunda Şikâyet Durumları


İcra ve iflas memurlarının görevini yerine getirmeme durumunda ya da disiplin cezası gerektiren fiil ve davranışlarda haklarında devlet memurlarına uygulanan disiplin cezaları uygulanabilmektedir. İcra dairesinin görevini yerine getirirken uygunsuz davranışlarda bulunması işine karşı tutarsız olması, yaptığı muamelelerin kanuna aykırı olması durumlarında şikâyet yoluna başvurulabilir. Şikâyet başvurusu bu muamelelerin tespitinin ardından 7 gün içerisinde yapılmalıdır. Ancak istenilen bir hakkın yerine getirilmemesi durumunda ya da sebepsiz gecikmeden dolayı şikâyet başvurusunda bulunulabilir. Şikâyetleriniz icra mahkemesince kabul edilirse ya olumlu olarak sonuçlanır ya da şikâyet muamelesi bozulabilir.

Memurun sebepsiz yere görevini yerine getirmemesi ya da geciktirdiği işlerden dolayı icrasına başvurabilir. İcra hukuku kaynaklı hak talebinde zarara uğramamak için iyi bir icra avukatından yardım alabilirsiniz. Hukuk büro hizmetimizle her türlü hukuk süreçlerinde sizlere yardımcı olmaktayız. Avukat kadromuzu iletişim sayfamızdan inceleyerek geri dönüş sağlayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Tüm hukuki işlemlerde yanınızda olarak olumlu sonuçlar gerçekleştirmek için çalışmalarımızı titizlikle yürütmekteyiz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

E-Bülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.